W szpitalach w woj. lubelskim 18 osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

Lubelski Urząd Wojewódzki podał najnowsze dane dotyczące osób hospitalizowanych w szpitalach w regionie z powodu zakażenia koronawirusem. W chwili obecnej w placówkach medycznych przebywa 18 osób.

Rzecznik prasowy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Agnieszka Strzępka w czwartek po południu przekazała informacje dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2.

Na dzień 12 marca 2020 roku, na godz. 16.00, na terenie województwa lubelskiego 18 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Liczba osób poddanych kwarantannie to 137, zaś liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym wynosi 1690. Obecnie na terenie woj. lubelskiego odnotowano 6 przypadków zakażenia koronawirusem.

W całym kraju w szpitalach przebywają 384 osoby, 2736 osób objętych jest kwarantanną, zaś 14841 objętych jest nadzorem epidemiologicznym. W sumie w całym kraju jest już 51. przypadków zakażenia koronawirusem, w tym jedna osoba zmarła.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. ciekawe czy chorzy mają styczność z pacjentami niezarażonymi takimi teoretycznie nie wnikając i przesądzając czy są zarażonymi ? całkiem poważnie słyszałem o wspólnych toaletach i takie to mamy izolatki i oratoryjne przemówienia ,że jesteśmy przygotowani itp.

 2. *** *** i *** z niedrzwicy duzej. Postarali sie. Teraz dwa tyg czekamy na wyniki.
  A *** strasznie zly na służbę zdrowia. Jest zly na to ze ludzie sie boja zarazy a on po nia specjanie polecial z 11kolegami

 3. Wit dobrze mówisz. *** z Niedrzwicy jest nawet gwiazdą telewizji, potrzebuje psychologa ponieważ nie daje sobie rady-a co mają powiedzieć Ci co ich zarazili?Narzeka na sanepid a może trzeba było myśleć zanim wysłała syna by przywiózł ten syf. Jako prdagog nie wiedziała co zrobić gdy się okazało że mają wirua-ŻENADA, KTO UCZY TE NASZE DZIECI????

 4. Ania, kto uczy nasze dzieci to doskonałe wiemy. Natomiast twojemu nauczycielowi języka polskiego odebrałbym emeryturę. 😁

 5. Wit-Mardok fajnie jest kogoś hejtować bazując na opiniach internetowych napinaczy. Jednak prawdopodobnie cov przywiózł pan, który teraz walczy o życie. Jeżeli badania pozostałych z eskapady do Mediolanu będą ujemne potwierdzi to moją tezę. Co wówczas, przeprosicie młodego człowieka, czy zwyczajnie znikniecie z neta.
  Ps.
  Paweł 3-maj się.

 6. Na foto strażak bohater który zapewne wozi tych chorych z SARS-CoV-2. Tak do redakcji niezła promocja bohaterów.

 7. Vtr jeżeli masz takowe możliwości to odbieraj emeryturę nauczycielowi który mnie uczył …..tylko spiesz się bo może za dwa tygodnie nie bedziesz miał już takiej możliwości. Prawda uluła w oczy i stałeś siè obrońcą ŹAŁOSNYCH POKRZYWDZONYCH PRZEZ LOS. Tylko zauważ że sami sobie ten los zgotowali a przy okazji i być może wielu innym mieszkańcom naszego regionu. A myślenie mam włączone

  • Co innego jest głupota tego łebka a czym innym zaniechanie organów państwowych powołanych do walki z epidemiami, które gówniarza miast izolować, pogoniły do domu. Działanie po prostu skandaliczne, jeśli tego nie rozumiesz to nic nie rozumiesz. W skrócie oznacza to kompletne nieprzygotowanie służb. Teraz gdzie się zgłosić jak nas to dotknie? Też nas odeślą? Pomyśl trochę zarazić można się wszędzie, mnóstwo ludzi jeździ chodźi do sklepów, ty nie chodzisz? Trzeba być ułomnym
   umysłowo by sądzić ze gdyby nie jeden głupek to tego wirusa by tu nie było.

 8. Ania po kolejnym Twoim wpisie podtrzymuję chęć odebrania emerytury Twojemu nauczycielowi języka polskiego. Nikogo nie bronię i nie wybielam. Zostało popełnionych mnóstwo błędów i tego nie kwestionuję. Natomiast jeżeli młody człowiek był czysty pomimo zbędnego w tym okresie wyjazdu do Włoch to nikt teraz nie cofnie całej fali hejtu, który się na niego wylał.

 9. Jego mamusia i cala rodzinka kryli fakt do samego końca nawet córcia co pracuje w szpitalu to jak to nazwiecie a ta Pani śmieszna pedagog brała udział w zebraniu z innymi dyrektorami szkół mieli robocze w sprawie wirusa dlatego z miejsca zamknęli inne szkoly

 10. Już dawno powinny być zamknięte granice. Kto chce jechać na tanią wycieczkę to niech jedzie ale musi sobie tam zorganizować atrakcje na min 3 miesiące. I przed powrotem obligatoryjnie kwarantanna w zamkniętym ośrodku.

 11. PracownikSąduLublin

  Ta cała mamusia pojechała jeszcze świętować Dzień Kobiet do gminy Konopnica na zaproszenie od wójta, a ten pożal się Boże tatuś, pojechał synka odebrać osobiście pod granicę, żeby czasem nie utknął poddany kwarantannie!

 12. Jak nie synek to tatuś przywiózł z Niemiec bo też się nie przyznał że był na zachodzie w interesach teraz niech się złotem leczy Pan jubiler

 13. Główny Inspektorat Sanitarny już w lutym zalecał dwutygodniową kwarantannę dla osób wracających z Włoch, tyle, że bez żadnych sankcji, a szkoda… Przypadek kibica i jego rodziny potwierdza nieodpowiedzialność. Rodzice uczniów mają słuszny żal choćby z tego powodu, że z okazji 8 marca pani przyjmowała kwiatki od dzieci i je całowała.

 14. I właśnie o to chodzi, sami musimy być zdyscyplinowani, przestrzegać zasad, reguł walki z tym wirusem. Zwalanie winy na służby, jest zwykłą głupotą zwalających.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7499zł 0.9%
  • GBP 4.9125zł 0.69%
  • EUR 4.4168zł 0.22%
  • CHF 4.0887zł -0.14%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie