Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

W swoim lesie zastał trzech mężczyzn ścinających brzozy. Złodzieje rzucili się do ucieczki (zdjęcia)

Puławscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców gminy Janowiec podejrzanych o wyręb i kradzież drzewa z lasu. O przestępstwie powiadomił właściciel lasu, który zauważył mężczyzn wycinających jego drzewa. Jednego z mężczyzn, który uciekł, zatrzymał policjant mający tego dnia wolne.

W minioną sobotę policjanci z Puław otrzymali zgłoszenie o kradzieży drzew z lasu na terenie gminy Janowiec. O fakcie tym powiadomił właściciel, który zauważył na swoim terenie trzech mężczyzn ścinających brzozy. Gdy zainterweniował, dwóch z nich uciekło. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali trzeciego z mężczyzn – 31-latka z gminy Janowiec.

W tym czasie, obok miejsca interwencji przejeżdżał policjant z puławskiej komendy, mający tego dnia wolne. Gdy zauważył co się dzieje, zaproponował, że pomoże i sprawdzi drogi dojazdowe do lasu. Po kilkunastu minutach, z drugiej strony lasu zatrzymał mężczyznę, którym okazał się brat 31-latka, zatrzymanego wcześniej przez policjantów.

Na miejscu mundurowi zabezpieczyli ślady, a także dwie piły mechaniczne, mogące stanowić narzędzie przestępstwa. Zatrzymani bracia, mieszkańcy gminy Janowiec trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia, kryminalni zatrzymali trzecią osobę – 30-letniego mieszkańca tej samej gminy.

Jak się okazało, ścięte drzewo zostało sprzedane i znajdowało się na jednej z posesji w gminie Janowiec. Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli kilkadziesiąt ściętych drzew o różnej długości. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty wyrębu i kradzieży kilkudziesięciu sztuk drzew z gatunku brzoza o łącznej wartości blisko 10 tysięcy złotych. Zgodnie z kodeksem karnym, grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 5.

W swoim lesie zastał trzech mężczyzn ścinających brzozy. Złodzieje rzucili się do ucieczki (zdjęcia)

(fot. Policja Puławy)

15 komentarzy

 1. Słuchaczka radia co ma wieprzową twarz

  Przez lata komunistycznej okupacji byli uświadamiani, że wszystko jest nasze i są zaskoczeni, że jednak nie

 2. Ciekawe na ile by te brzozy wyliczyli jakby się chciało na swojej działce pod dom wyciąć.

 3. Opal drogi, zima to i amatorzy się znajdują. Ciachnac im po paluchu na początek

 4. Ni jak ten pieniek mi na brzozę nie wygląda, ale co ja się tam znam. Redaktorstwo wie lepiej

 5. Za kradzież palec ,za następna drugi ,za następna ,trzeci ….później rękę ,jak nie pomoże drugą ….i problem złodziejstwa rozwiązany raz na zawsze
  …ale po co ? Lepiej ganiac słodzieji wsadzać do więzienia i udawać że się ich resocjalizuje….i wszyscy szczęśliwi bo mają robotę

 6. Kolejny społeczniak. Pewnie samochody parkujące na chodniku pod blokiem też mu przeszkadzają.

 7. Skutki polskiego wału.

 8. bo brzoza mokra sie dobrze pali, u mnie w lesie tez kradna bo latwy dostep maja

 9. no to teraz ile za tonę węgla ? pewnie Tusk za to odpowiada

 10. Wiem źe kora i wiórki z brzozy to dobry materiał do rozpalania .

  • Dzięki za te bezcenne informacje, czy masz jeszcze jakieś pradawne mądrości do przekazania, czcigodny Seniorze?

Z kraju