690 680 960

W święta w jednym z bloków wybuchł pożar. Kilkanaście osób zostało ewakuowanych

Wczoraj po południu strażacy walczyli z pożarem w jednym z bloków w Parczewie. Ze względu na bardzo silne zadymienie konieczna była ewakuacja mieszkańców. Trzy osoby trafiły pod opiekę ratowników medycznych.

Pożar w jednym z bloków przy ulicy Kleeberga w Parczewie, w którym zlokalizowane są mieszkania komunalne, został zauważony w sobotę po godzinie 18. O wszystkim od razu zaalarmowane zostały służby ratunkowe.

Na miejscu interweniowała straż pożarna zarówno z JRG w Parczewie jak też z okolicznych jednostek OSP, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Po przybyciu strażacy ustalili, że ogniem objęta jest piwnica budynku.

Ze względu na bardzo silne zadymienie konieczna była ewakuacja mieszkańców. Łącznie budynek musiało opuścić 13 osób, z czego trzy trafiły pod opiekę ratowników medycznych. Część mieszkańców trzeba było wyprowadzać za pomocą drabin.

Działania strażaków były utrudnione ze względu na konieczność pracy w aparatach ochrony dróg oddechowych, jak też bardzo dużą ilość zgromadzonych w piwnicy rzeczy. Wszystko to trzeba było wynosić na zewnątrz. Obecnie trwa ustalanie przyczyn pożaru.

(fot. nadesłane)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas