Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

W święta na drogach zginęły trzy osoby. Wpadło też 28 pijanych kierowców

W minione święta, w porównaniu z ubiegłym rokiem, w naszym regionie było mniej wypadków i kolizji, policjanci zatrzymali też mniej pijanych kierowców. Utrzymała się za to liczba tragicznych w skutkach zdarzeń.

W ciągu Wigilii, a także dwóch dni świąt Bożego Narodzenia policjanci z naszego regionu przeprowadzili 1693 interwencje, najwięcej, gdyż 639 miało miejsce w Wigilię. W tym czasie na drogach naszego regionu doszło do 4 wypadków, w których 3 osoby zginęły, a pięć odniosło obrażenia ciała. Zanotowano też 104 kolizje oraz zatrzymano 28 pijanych kierowców. Najwięcej nietrzeźwych kierujących wpadło w drugi dzień świąt.

Jeżeli chodzi o wypadki ze skutkiem śmiertelnym, to pierwszy z nich miał miejsce w wigilijny wieczór na ul. Krężnickiej w Lublinie. Przed godziną 21 na wysokości ośrodka Marina 53-letni mężczyzna został potrącony przez samochód osobowy. Pieszy zginął na miejscu. Za kierownicą citroena siedział 18-latek. Kolejne dwie osoby zginęły w Boże Narodzenie. Oba wypadki miały miejsce w powiecie bialskim.

Po godzinie 18 w miejscowości Julków zderzyły się dwa samochody osobowe: audi i volvo. 29-latek kierujący audi zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z volvo. Mężczyzna był pijany, miał niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zginął podróżujący z nim 31-letni pasażer.

Z kolei po godzinie 22 na obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego kierująca BMW 20-latka podjęła manewr wyprzedzania volkswagena. W pewnym momencie zorientowała się, że nie zdąży ukończyć manewru, więc postanowiła wrócić na swój pas jezdni. Zepchnęła jednak volkswagena z jezdni, ten zaś uderzył w drzewo. Kierująca nim 37-latki nie udało się uratować.

Patrząc na ubiegłoroczne święta, liczba tragicznych wypadków nie uległa zmianie. Wówczas również na drogach zginęły trzy osoby. Mniej jednak było wypadków i kolizji. Tych pierwszych rok temu zanotowano 12 zaś drugich 140. Mniej osób odniosło też obrażenia ciała, gdyż w 2019 roku rannych w wypadkach było 13 osób. Spadła też liczba pijanych kierowców, w ubiegłoroczne święta wpadło ich 34.

W święta na drogach zginęły trzy osoby. Wpadło też 28 pijanych kierowców

W święta na drogach zginęły trzy osoby. Wpadło też 28 pijanych kierowców

W święta na drogach zginęły trzy osoby. Wpadło też 28 pijanych kierowców

(fot. lublin112, policja)

Jeden komentarz

  1. Jak zwykle prędkość, brawura i alkohol.