690 680 960

Jest zakaz lotów z Anglii do Polski, a połączenie z lubelskim lotniskiem funkcjonuje. „Samoloty lecą bez pasażerów”

Wczoraj, pomimo zakazu lotów z Wielkiej Brytanii do Polski, na lubelskim lotnisku wylądowała maszyna z Londynu Luton. Jak się okazało, choć lot był rozkładowy, na jej pokładzie nie było pasażerów.

W niedzielę otrzymaliśmy kilkanaście informacji od czytelników na temat wieczornego samolotu linii WizzAir, który przyleciał na lubelskie lotnisko z Londynu Luton. Maszyna następnie kolejnym rejsem wróciła do Anglii. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż Polska, podobnie jak inne kraje Unii Europejskiej, zawiesiła loty z Wielkiej Brytanii. Miało to miejsce po tym jak Brytyjczycy poinformowali o wykryciu nowego szczepu koronawirusa.

Tymczasem lot do Lublina znajdował się w rozkładzie. Maszyna wylądowała na płycie lotniska w Świdniku po godzinie 22 a następnie po kilkudziesięciu minutach ruszyła w drogę powrotną. Wiele osób było zdziwionych owym rejsem, zwłaszcza jak podkreślali nasi czytelnicy, na stronie lubelskiego lotniska znajduje się wyraźna informacja, iż od północy z 21 na 22 grudnia 2020 r. loty z Wielkiej Brytanii zostały zawieszone do odwołania.

Jak wyjaśniał nam Piotr Jankowski z Portu Lotniczego Lublin, maszyna linii WizzAir przyleciała do Lublina bez pasażerów. Przewoźnik skorzystał bowiem z możliwości, jakie dają przepisy, aby zabrać do Anglii pasażerów, którzy przybyli do kraju na święta.

Ze względu na fakt, iż w Wielkiej Brytanii pracuje duża liczba naszych rodaków, Polska zdecydowała się na umożliwienie podróży między krajami w dniach poświątecznych. Z Wielkiej Brytanii do Polski można to uczynić jedynie drogą lądową przy czym warunkiem przekroczenia granicy z Francją jest przedstawienie negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, wykonanego co najwyżej 72 godziny przed przekroczeniem granicy.

Jeżeli chodzi zaś o podróż z Polski do Wielkiej Brytanii dozwolone zostało to drogą powietrzną. Dlatego też wykonywane są pojedyncze bezpośrednie połączenia lotnicze pomiędzy tymi krajami.

Jest zakaz lotów z Anglii do Polski, a połączenie z lubelskim lotniskiem funkcjonuje. „Samoloty lecą bez pasażerów”

(fot. lublin112, flyradar)

18 komentarzy

 1. Kilka osób w samolocie 180-miejscowym, to jak jechać do sklepu SUVem po małe zakupy dwie ulice dalej, czyli u nas to całkowicie normalne.

 2. A może poczta lotnicza przyleciała?

 3. ale durnota ! i jak tu to lotnisko ma przynosić zyski?;) hehe jakie zyski od początku istnienia jest na minusie i to dużym! ale co tam podatnicy czyli my dokładamy do tego interesu!:/ ale z resztą do czego sie nie dokłada: kopalnie, huty, stocznie…..grube mld! i jak ma być dobrze w tym kraju jak do nierentownych inwestycji dopłacamy!? chore !

  • Krystyna z Atlantydy

   A lemingi i tak powiedzą, że Żuk to dobry gospodarz.

  • A co niby lotnisko obchodzi że linie lotnicze wysyłają puste samoloty. Może będziesz zdziwiony ale linie lotnicze to osobne firmy.
   I co ma do tego Prezydent Lublina??? Że samolot pusty lata to jego wina. Ktoś tu spadł z krawędzi ziemi na głowę.

  • Samolot bez pasażerów z Londynu do Lublina przyleciał aby zabrać pasażerów z Lublina do Londynu.
   Dlaczego uważasz, że to miałaby być jakaś strata dla samego lotniska?
   Nawet gdyby w obie strony latał bez pasażerów to sam przewoźnik (w tym przypadku WizzAir) płaci za korzystanie z lotniska.

  • Gdybyś miał chociaż blade pojęcie o ekonomii to byś wiedział, że dla lotniska to jest na chwilę obecną złoty interes żeby cokolwiek latało do nas. Lotnisko NIKOGO nie wysyła ani NIE PŁACI za te loty, lotnisko obsługuje linie lotnicze i wystawia za to faktury. Nawet jeśli latają puste samoloty lotnisko na tym zyskuje. Więc zanim zaczniesz pitolić głupoty zastanów się 5 razy i przypierdziel łbem w ścianę. Może zmądrzejesz.

  • Ty chyba nie rozumiesz idei dobra wspólnego i służebności publicznej lotniska? Lotnisko to obiekt użyteczności publicznej i ma służyć mieszkańcom do przemieszczania się, nie musi zarabiać. To, że Ty nie skorzystasz to nie oznacza, że w regionie nie ma osób, które dzięki lotnisku mogą coś w życiu realizować.
   Podam Ci prostszy przykład dla zrozumienia dobra wspólnego i użyteczności publicznej: idziesz chodnikiem wieczorem i nie brodzisz po kolana w błocie oraz masz ten chodnik oświetlony, to czy tego typu infrastruktura, na którą też wydano publiczne pieniadze, zarabia? Przynosi dochód?
   Otwórz się bardziej na świat:)

  • Wiesz jakie koszty generuje obwodnica Lublina? Jakoś nikt nie domaga się jej zamknięcia, chociaż nie przynosi zysków.

 4. Ja kilka razy miałem problemy z policją po wylądowaniu samolotu bo zawsze uprawiałem sex w nim i później mnie ktoś podpieprzyl tylko nie wiem za co???
  Nie ma przepisów na temat że nie można uprawiać sex w samolocie.
  Chyba że jakaś stewardesa dawno nie miała bolca i że złości lub mąż/facet ją rzucił/zdradził.

 5. Najlepsze że przy poprzedniej mutacji wirusa mówili że większe rozprzestrzenianie się znaczy mniej śmiertelny, a przy tej już nie mówią o śmiertelności, tylko i wyłącznie o rozprzestrzenianiu się. Bać się!

 6. Nie na temat ale mam temat w swidniku na adampolu od tygodnia z kranu leci kolorowa woda pegimek na pytania nie odbiera telefonu

Kursy walut

 • USD 4.3697zł -0.83%
 • GBP 5.3464zł -0.31%
 • EUR 4.6356zł 0.03%
 • CHF 4.803zł 0.12%

Polub nas