690 680 960

W Świdniku stanęła „Odblaskowa choinka” (zdjęcia)

Po raz drugi przed Urzędem Miasta w Świdniku została ustawiona „Odblaskowa choinka”. Na drzewku znalazły się odblaski, które mogą zabrać ze sobą piesi lub rowerzyści.

Już po raz drugi przed Urzędem Miasta Świdnik stanęła „Odblaskowa choinka”, której celem jest promowanie bezpieczeństwa na drodze.

Drzewko zostało przyozdobione tradycyjnymi dekoracjami oraz odblaskami. Każdy może skorzystać z odblasku z choinki, poprawiając tym samym swoje bezpieczeństwo.

W zamian za odblask, można zawiesić na choince przyniesioną przez siebie ozdobę świąteczną. Akcja została zorganizowana przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, Nadleśnictwa Świdnik oraz Urzędu Miasta Świdnik.

(fot. UM Świdnik)

11 komentarzy

 1. Brawo Policjanci i inne służby w godzinach pracy ubierają choinkę. Nigdy nie będzie dobrze nikt nie zwraca uwagi na to jak są wydawane publiczne pieniądze.Policjant bedąc na służbie przystają choinkę zamiast pracować.to się nazywa patologia w pracy

  • Oby nie trafił się jakiś hurtownik , bo wetnie towar jednego dnia . A w LSW to nawet do BMW się przyda .

 2. NIK w raporcie dotyczącym bezpieczeństwa ruchu drogowego stwierdził, że Policja w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych nie robi nic innego poza rozdawaniem odblasków. I, że może to prowadzić (wbrew intencjom) do obniżenia bezpieczeństwa pieszych, bo każde potrącenie można tłumaczyć tym, że pieszy nie miał odblasków.
  Ale po co nam raporty niezależnych, najwyższych organów państwowych skoro taką ładną choinkę ubrano?

  • Przepraszam. Policja potrafi jeszcze ukarać pieszego przechodzącego na czerwonym, czy w niedozwolonym miejscu. Czyli za wykroczenia nieznane w większości cywilizowanych krajów.

 3. Prace na wysokości. Bez zabezpieczenia i elementów ochrony osobistej. Dobrze, że przynajmniej maseczkę na brodzie miał.

 4. Choinka ładne, ale mam pytanie do Komendanta o to, ilu kierujących zostało ukaranych mandatami za:
  -nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na PdP
  -wyprzedzanie na PdP
  -omijanie na PdP
  -kierowanie z telefonem przy twarzy w rejonie PdP
  -przekraczanie dopuszczalnej przędkości w rejonie PdP ?

  Nie mam nic do tej choinki, ale niech policjanci wpierw wywiążą się ze swoich ustawowych obowiązków.

 5. Świecącego omniktrona powinni zainstalować.

 6. Bardzo dobra akcja, są jeszcze ludzie pozytywnie nastawieni do innych. Odblask warto mieć zawsze ze sobą fajnie wygląda przy ubraniu lub torebce.

 7. DLATEGO W HALI KONTROLI NIE BYŁO

 8. burmistrz jak zwykle promuje się w godzinach pracy i w każdej nadarzającej się chwili .

Kursy walut

 • USD 4.2803zł -1.04%
 • GBP 5.2838zł -0.83%
 • EUR 4.7079zł -0%
 • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas