Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Świdniku ma powstać nowa jednostka wojskowa. Będzie to baza dla wojskowych śmigłowców

– Zabiegamy o to, żeby w Świdniku była baza śmigłowców Wojska Polskiego – zakomunikował dziś Michał Moskal. Oznacza to setki milionów dla naszego regionu i około 1000 nowych miejsc pracy.

W piątek po południu dyrektor biura prezydialnego PiS Michał Moskal poinformował, że odbył właśnie spotkanie z wicepremierem i szefem MON Mariuszem Błaszczakiem na temat utworzenia nowej jednostki wojskowej na Lubelszczyźnie. Ma ona powstać w Świdniku i pełnić funkcję bazy należących do Wojska Polskiego śmigłowców.

Słowa te były dużym zaskoczeniem, gdyż wcześniej nie było żadnych informacji, aby MON interesował się tą lokalizacją, czy też samorząd świdnicki ubiegał się o ulokowanie jednostki w na swoim terenie. Co więcej, jak wskazuje Michał Moskal, inwestycja otrzymała zielone światło, oznacza to setki milionów dla naszego regionu i około 1000 nowych miejsc pracy.

Bazy wojskowych śmigłowców miałaby zostać ulokowana na terenie Portu Lotniczego. Nowa jednostka to z kolei wzmocnienie obecności wojska na ścianie wschodniej a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa zarówno kraju, jak też Lubelszczyzny. Moskal wyjaśnia, iż wpływ na decyzję miała sytuacja za naszą wschodnią granicą.

– Odwracamy logikę naszych poprzedników, którzy planowali bronić Polski od granicy Wisły. Lubelskie zasługuje na to żeby czuć się bezpiecznie – ogłosił dyrektor biura prezydialnego PiS.- Zabiegamy o to, żeby w Świdniku była baza śmigłowców Wojska Polskiego- dodał.

Ulokowanie jednostki ma także przynieść wymierne korzyści zarówno dla Lublina i Świdnika, województwa lubelskiego a także samego lotniska.

(fot. Michał Moskal)

34 komentarze

 1. No to niech może od razu ogłoszą ze wybudują jednostki wojskowe w każdym mieście miasteczku wsi tylko pajacyki zapomnieli gdzie mają żołnierzy czy pilotów a o sprzęcie ze złomowisk w USA już nie wspomnę

 2. A skąd wezmą smigłowce ? Od 8 lat jeszcze nie zdołali ich kupić. Tylko unieważnili przetarg, który był już dopięty. Z tym co mają to można otwierać muzeum a nie nową bazę wojskową.

 3. To będzie jednostka narodowa po patronatem jakiegoś klechy?

 4. 1000 miejsc pracy dla kogo ?? Przecież nie dla mieszkańców Świdnika

 5. Chwalmy pana

 6. TERE FERE JERE KUKU

  W Świdniku ma powstać nowa jednostka wojskowa – oni chyba zapomnieli kiedy jest Prima Aprilis.

 7. No tak, lepiej nie mieć wojska i obiektów strategocznych co nie ? Gołą đųp@ się do wiatru wystawić najlepiej co ? Byle tylko nie ₩qur₩1@Č niedźwiedzia?

  • Najpierw należy zadbać o obronę przeciwlotniczą. Jak pokazał przykład z Bydgoszczy, rosja puszcza kilkadziesiąt pocisków i Polska upada. Nawet jednostka w każdej gminie nie pomoże jak nie ma czym zestrzelić rakiety.
   No i PiS niedawno właśnie się wypiął putinowi. Zero reakcji na pocisk, tylko zamiatanie pod dywan i zwalanie winy na wojskowych. Błaszczak i reszta pisowców honor to znają tylko z opowieści. A wczoraj zdeptali Konstytucję głosując za ustawą o specjalnej komisji.

 8. Mają zespołowe sny futurystyczne ?

 9. No to teraz wam pis da