Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

W środę zburzone zostaną trzy pomniki upamiętniające Armię Czerwoną. „Od słów do czynów – dekomunizacji ciąg dalszy” (wideo)

Na apel prezesa Instytutu Pamięci Narodowej odpowiadają kolejni samorządowcy. Tym razem demontaż pomnika poświęconego Armii Czerwonej z udziałem prezesa IPN dr. Karola Nawrockiego odbywa się w Siedlcu (woj. wielkopolskie). Na przygotowanej liście do zburzenia jest około 60 pomników.

31 komentarzy

  1. po 89 trzeba było to zrobić! ale komuchy nadal u władzy są…

  2. Wyburzać ok, ale po jasny gwint nagłaśniać ? Można to zrobić po cichu.

  3. Najpierw dekomunizacja, później dekaczyzacja i dewatykanizacja.

  4. Cmentarz Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie też zniszczą?

  5. A w tym samym czasie w Brukseli wprowadzają komunizm w UE.
    „Na początku marca, w Brukseli, odbyła się konferencja poświęcona komunistycznemu „Manifestowi z Ventotene”. Socjaliści i liberałowie wzywali na niej do „jak najszybszej i bezkompromisowej” budowy scentralizowanego europejskiego superpaństwa. Jednym z prelegentów był, znany z pomówień pod adresem Polski i polskich patriotów, lider liberałów w Parlamencie Europejskim – Guy Verhofstadt.” Jerzy Kwaśniewski

  6. Kiedy dekaczyzacja ?

  7. witam wszystko ładnie wszystko pięknie tylko jest jedno male ale o czym ani IPN ani Kaczorek nawet nie wspomną jest umowa miedzy Polska a Rosja mówiąca o takich ze pomnikach.Patrząc na aspekt nadal obowiązującej umowy z takich akcji mogą być wkrótce kłopoty dla Kraju bo to jest nielegalne

  8. Ruskie trole z Konfederacji oburzone z Korwinem I Braunem na czele. W sumie mogli zostawić tylko kibel na karabinie zawiesić.