Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

W sobotę w Lublinie będzie można pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego

Zalegający w domach, mieszkaniach czy piwnicach zużyty lub uszkodzony sprzęt elektryczny będzie można oddać jutro w pięciu punktach na terenie Lublina. Zbiórka elektrośmieci prowadzona będzie w godzinach od 9:00 do 14:00.

W najbliższą sobotę w Lublinie zorganizowana zostanie zbiórka elektroodpadów. Oznacza to, że mieszkańcy będą mogli pozbyć się zepsutych, zużytych, przestarzałych, zniszczonych czy też po prostu niepotrzebnych urządzeń, które do działania wymagają podłączenia prądu elektrycznego lub włożenia baterii.

Wielkogabarytowe i małogabarytowe urządzenia AGD, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, sprzęt RTV, narzędzia elektryczne i elektroniczne, sprzęt oświetleniowy, zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy i inne tego typu przedmioty będzie można oddawać w 5 lokalizacjach. Specjalne punkty odbioru będą zlokalizowane przy hipermarketach E. Leclerc przy ul. Zana i Turystycznej, przed hipermarketem Auchan przy ul. Chodźki, na parkingu przy wejściu do Ogrodu Botanicznego a także przed siedzibą Polskiej Korporacji Recyklingu przy ul. Metalurgicznej 15C.

Wszystkie punkty będą czynne w godzinach od 9:00 do 14:00. Należy pamiętać, że ograniczony będzie kontakt osobisty. Dlatego też obsługa ma jedynie nadzorować przekazanie elektroodpadów. Samemu trzeba będzie umieścić je w kontenerze.

(fot. archiwum)

10 komentarzy

 1. I pewnie mają być kompletne i sprawne?

 2. W Gminie TRAWNIKI elektrosmieci \tak jest w tzw rozpisce,co gdzie i kiedy\ ,firma zbierajaca elektrosmieci wyslala swoich osilkow by selektywnie przebrali smieci juz przed gospodarstwami przed ktorymi to zostaly wystawione i tak na przyklad moja stara pralka automatyczna nie zostala zabrana bo niby czegos tam brakowalo.Pytam wiec czym sa elektrosmieci ,bo jak sama nazwa wskazuje ,sa to smieci.Wojt G miny Trawniki nie potrafil zabrac stosownego stanowiska w tej sprawie.moja interwencje po prostu OLAL.Mam wrazenie,ze sa zbierane tylko te odpady na ktorych mozna godnie zarobic, a reszta niech laduje np w lasach

 3. Mam stara pralke ale wyjalem z niej silnik bo zrobilem sobie szlifierke. Oddam ją czy kaza mi zabierac bo niekompletna? A odkurzacz ma byc z kablem? Bo tez wyjalem dokupilem gniazdko i zrobilem przedluzacz.

 4. Pod Obi/Kaufland (przy Orkana/Zwycięska) już nie zbierają? Na rozpisce urzędu miasta na 2020 jeszcze ten pkt. figuruje…

 5. Niestety te informacje są nieaktualne. Nie zbierają już w tych punktach elektrośmieci, a ludzie i tak zostawiają na środku parkingu np. pod sklepem na Turystycznej. Po poprzedniej informacji o zbiórce woziłem od punktu do punku te swoje odpady i nigdzie nie było kontenera. Dopiero na Metalururgicznej przyjęli.

 6. za stary, żeby uciekać

  To jest Lublin właśnie!

 7. Cwaniaki zbierają a potem na allegro sprzedają i wszystko wraca do ludzi.

  • No to raczej dobrze – zamiast trafić na wysypisko, produkt, bądź jego część będzie mogła jeszcze posłużyć społeczeństwu