Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

W saszetce było ponad 7 tys., w portfelu ponad 10 tys. Gotówka leżała na drodze

Mieszkaniec Lubartowa na drodze znalazł portfel z pieniędzmi w kwocie 10400 złotych. Z kolei mieszkaniec gminy Niedźwiada natknął się na drodze na saszetkę z zawartością pieniędzy w kwocie 7600 złotych. Dzięki postawie znalazców zguby wróciły do właścicieli.

W minioną sobotę mieszkaniec Lubartowa przekazał do Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie portfel z zawartością pieniędzy w kwocie 10 400 złotych oraz dokumentów i kart bankowych, który znalazł w okolicy Parku Miejskiego w Lubartowie.

Policjanci nawiązali kontakt z właścicielem zguby, który odebrał swoją własność. Mężczyzna nie krył radości z odzyskania swojego mienia, a także wdzięczności wobec postawy uczciwego znalazcy.

Z kolei przedwczoraj mieszkaniec gminy Niedźwiada przekazał policjantom znalezioną na drodze saszetkę z zawartością pieniędzy w kwocie 7600 złotych. Mundurowi ustalili właściciela zguby, którym okazał się również mieszkaniec gminy Niedźwiada.

Dzięki uczciwości znalazcy, pieniądze wraz z saszetką jeszcze tego samego dnia trafiły do właściciela, który oświadczył, że saszetkę z pieniędzmi przez roztargnienie pozostawił na dachu samochodu, a ta spadła na jezdnię podczas jazdy. Uradowany mężczyzna nie krył zadowolenia i wdzięczności wobec uczciwego znalazcy.

(fot. Policja)

8 komentarzy

 1. Brawa dla uczciwych znalazców.

  • Pan Anioł Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

   Przyłączam się do tego uznania dla znalazców.
   Jednak są porządni ludzie na tym łez padole.

 2. Marian tyz ostatnio oddał portfel Pana który zostawił przy kasie w sklepie 🙂

 3. Czy w tej wdzięczności była również wdzięczność finansowa ?
  Czy o znaleźne trzeba się upominać ?

  • Pan Anioł Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

   To zależy od właściciela znalezionej rzeczy, gotówki – jeden z wdzięczności odpali sporo więcej niż ustawowe 10%, a z innymi trzeba by się sądzić.
   Wiem coś o tym bo przez 42 lata pracy jako kierowca kochanego przez Was MPK, wiele razy miałem okazję doświadczyć i jednego i drugiego rodzaju wdzięczności.
   Bywało, że nawet dziękuję nie pierdnął.

 4. 10% się prawnie mnalezy

  • Sie należy, ale nie zawsze znalazcy chce, czy opłaca się sądzić, a tak jak Pan ciec pisał, ludzie różni są, bardzo różni…

 5. Jednak ludzie mają pieniądze, chociaż co to jest 10k, tyle mam na tydzień prawie. Ale ludzie zobaczcie media wmawiają wam że tak źle w polsce inflacja, ceny w górę itp ( głównie to niemcy wam wmawiają). Dziwne, że gospodarka mimo to jakoś tak dość szybko się rozwija, dom na domie buduje się na wsiach, a w mieście osiedla, bo i tak jest ogromny popyt na to, a dodam że teraz żeby wybudować w miarę normalny dom to wychodzi 700 tysięcy w górę ( oczywiście nie mówię o sobie, ja tam teraz gdybym budował to z 5 baniek co najmniej). Także ten słuchajcie dalej TVN i Niemców, a upadniecie