690 680 960

W rejonie ul. Krochmalnej nastąpi zmiana organizacji ruchu

Ważna informacja dla kierowców. W dniach 25-26 maja, w rejonie ul. Krochmalnej nastąpi zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia wystąpią w godzinach 18.00-22.00.

W tym czasie, drogowcy położą warstwę ścieralną na ul. Krochmalnej oraz na skrzyżowaniu ul. Cukrowniczej z ul. Krochmalną. Na czas robót nawierzchniowych, na ul. Krochmalnej (od skrzyżowania z ul. Cukrowniczą do ronda Sportowców) i na skrzyżowaniu ulic Krochmalna i Cukrownicza ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Planowane prace drogowe to kolejny element rozbudowy ul. Krochmalnej oraz rozbudowy wodociągu kolidującego z obszarem inwestowania. To jedno z zadań realizowanej kompleksowej inwestycji związanej z budową Dworca Metropolitalnego i modernizacją pobliskich ulic.

Przy ul. Krochmalnej zakończono uzbrojenie podziemne na płycie postojowej dla autobusów, a warstwy konstrukcyjne podbudowy wykonano w całości wraz z ustawieniem krawężników. Wykonano również całość nawierzchni betonowej na miejscach postojowych dla autobusów. Powstała podziemna infrastruktura oświetlenia placu peronowego oraz zamontowano większość słupów i opraw.

Ponadto drogowcy wykonali podbudowę i warstwy bitumiczne (do wiążącej) na drogach manewrowych. Prace dotyczą także budynku socjalno-sanitarnego dla kierowców. Zakończono stan surowy obiektu na wszystkich kondygnacjach, obecnie trwa montaż instalacji wewnętrznych, układanie glazury oraz realizowane są prace przy elewacji zewnętrznej. Pozostał do zakończenia montaż transformatorów i serwerów. Gazownia wykonała przyłącze gazowe do budynku, a Zakład Energetyczny ma do końca miesiąca wykonać przyłącze energetyczne, które pozwoli na sprawdzenie prawidłowej pracy wszystkich urządzeń.

Sfinalizowano także prace przy budowie kanalizacji deszczowej i wodociągu na ul. Krochmalnej oraz zamontowano zbiornik retencyjny. Rozpoczęto budowę trakcji trolejbusowej oraz nasadzenia drzew. Termin zakończenia prac przy ul. Krochmalnej upływa z końcem czerwca br.

(fot. UM Lublin)

4 komentarze

 1. Jedno pytanko: którędy do dworca będą dojeżdżały busy? Dziękujemy ha ha ha

  • Od nowego ronda przed Targami Lubelskimi przez przebudowaną ulicą Dworcową (między innymi pod wiaduktem na Lubelskiego Lipca ’80).
   A wcześniej ze wspomnianego ronda przez nowe połączenia z Lubelskiego Lipca ’80 i Piłsudskiego.
   Do tego przebudowane ulice Młyńska i Gazowa.
   Co ty myślisz, że tam tylko sam dworzec budują? 🙂

  • Wydawanie pieniędzy w błoto, niedawno remontowali to rondo teraz przebudowują, tak jak dwa razy deptak poprawiali bo żuczkowi kostka się nie podobała.

 2. Tyle lat ten teren straszył, dosłownie slamsy. Brud, smród i patologia .

Kursy walut

 • USD 4.4415zł -0.17%
 • GBP 5.4558zł -0.1%
 • EUR 4.6898zł 0.1%
 • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami