690 680 960

W poniedziałek zmieniają się rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w regionie

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zmieniają się rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w naszym regionie. Oprócz tego, że autobusów będzie więcej niż w wakacje, to w wielu przypadkach pojadą one inaczej.

W poniedziałek wchodzi w życie nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Lublinie. Na ulicach miasta pojawi się więcej autobusów i trolejbusów, niż kursowało ich w wakacje. Nie będzie ich jednak tyle, ile jeździło w ubiegłym roku szkolnym. Spośród ponad 70 wszystkich linii autobusowych i trolejbusowych, jakie kursują po terenie miasta Lublina i podmiejskich gmin, 11 z nich będzie rzadziej podjeżdżało na przystanki niż przed wakacjami.

Powodem są cięcia kursów, jakich dokonano w związku z zerwaniem kontraktu na świadczenie usług komunikacyjnych przez spółkę Warbus. Jak zastrzega Zarząd Transportu Miejskiego, zmian nie wprowadzano na głównych liniach, stanowiących trzon lubelskiej sieci. Korekty nastąpiły przede wszystkim na liniach tzw. uzupełniających. Dzięki temu pasażerowie mają odczuć zmiany w jak najmniejszym stopniu.

Według nowego rozkładu w dni powszednie autobusy linii nr 1 będą kursowały co 40 minut, linii nr 3 co pół godziny przy czym w godzinach szczytu częstotliwość ta zostanie zwiększona do 20 minut, linii nr 7 co pół godziny, linii nr 11 co 40 minut w godzinach szczytu a poza nimi co godzinę, linii nr 16 co 50 minut, linii nr 21 w godzinach szczytu co 30 minut a poza godzinami szczytu co 45 minut, linii nr 30 co godzinę, linii nr 37 co 50 minut zaś autobusy linii nr 44 na przystanki będą podjeżdżały w godzinach szczytu co pół godziny a poza nimi co godzinę. W soboty autobusy linii nr 37 i 42 kursować będą co godzinę. Z kolei obsługa linii nr 30 w soboty i w dni świąteczne będzie całkowicie zawieszona. Całkowicie inne godziny odjazdów będą również na linii nr 70.

W związku z otwarciem wiaduktów w ciągu ul. Grygowej zmienią się również trasy kilku kolejnych linii komunikacji miejskiej. Linie nr 7 i 50 wrócą na swoje dawne trasy czyli z os. Felin autobusy pojadą al. Witosa ul. Grygowej, Pancerniaków, Grygowej, Rataja do Chemicznej. Trasa linii nr 36 będzie wiodła z Felina ul. Vetterów, Braci Krausse, Plewińskiego, Grygowej do ul. Mełgiewskiej. Wybrane kursy linii nr 45 zostaną skrócone do przystanku Mełgiewska WSEI, tak jak to miało
miejsce przed remontem wiaduktów. Wszystkie kursy linii nr 155 zostaną zaś wydłużone do przystanku Pancerniaków 02 po trasie Mełgiewska – Grygowej. Kursy wyjazdowe i zjazdowe do zajezdni na liniach nr 10 i 159 będą wydłużone do przystanku Pancerniaków 02/03. Bez zmian z kolei pozostaną trasy linii nr 1 i 70.

Inaczej pojadą też autobusy linii nr 12, 17 i 54. Wybrane kursy linii nr 12 we wszystkie dni tygodnia zostaną skierowane do Stasina, zaś wszystkie kursy linii nr 17, które kończą się obecnie na przystanku Abramowice, będą wydłużone do przystanku Abramowicka – Dominów. Nową trasę uzyska z kolei linia nr 54. Z ul. Wądolnej autobusy pojadą przez ul. Ślężan, Lędzian, Sławin, Nałęczowską, Morwową, Zana do przystanku Zana ZUS. Zarząd Transportu Miejskiego obiecał również poprawę punktualności kursowania pojazdów komunikacji miejskiej, co ma być osiągnięte dzięki aktualizacji międzyprzystankowych czasów przejazdu dla całej sieci komunikacyjnej.

Z kolei w Białej Podlaskiej wraz z zakończeniem okresu wakacyjnego autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w dni robocze będą kursowały zgodnie z pierwszą kolumną rozkładu jazdy. Dodatkowo uruchomiona zostanie nowa linia „K”, kursująca wyłącznie w dni robocze. Jej trasa wiedzie sprzed cmentarza komunalnego, przez Białkę, obwodnicę miasta, ul. Francuską, al. Jana Pawła II, ul. Janowską, Sobieskiego, Terebelską, Grunwaldzką, Piłsudskiego, Artyleryjską, Akademicką do ul. Kasprowicza. Zaplanowano po sześć kursów w każdym kierunku.

Zmiany wprowadzają także Chełmskie Linie Autobusowe. Oprócz nowego rozkładu jazdy, w miejsce linii nr 5A zostanie uruchomiona linia nr 5 kursująca na następującej trasie: Jagiellońska Pętla – Rolnicza – Wołyńska – Przemysłowa – 11 Listopada – I Pułku Szwoleżerów – Pl. Gdański – AK – Żołnierzy I AWP – Hrubieszowska – Hrubieszowska Pętla/Józefin III.

(fot. archiwum)

Jeden komentarz

  1. Czyli buspasy na Grygowej są po to, żeby co godzinę przejechał 1 autobus. Bardzo profesjonalnie…….

Kursy walut

  • USD 4.3518zł -0.51%
  • GBP 5.3364zł -0.1%
  • EUR 4.6856zł -0.12%
  • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas