W poniedziałek i we wtorek na obszarze woj. lubelskiego możliwe burze. W prognozach wichura i upał

W poniedziałek na obszarze województwa lubelskiego niewykluczone są burze. Zagrzmieć może zwłaszcza na południu i południowym-wschodzie oraz wschodzie regionu. Po południu strefa burz odsunie się nad Ukrainę.

Prognozy wskazują na możliwość wystąpienia dzisiaj i jutro burz na terenie woj. lubelskiego. Największe prawdopodobieństwo zjawisk konwekcyjnych będzie w powiecie janowskim, biłgorajskim, zamojskim, krasnostawskim, chełmskim, hrubieszowskim i włodawskim.

Zjawiska konwekcyjne są możliwe zatem na całym południu i wschodzie regionu. Niskie prawdopodobieństwo burz będzie w centralnej części regionu, gdzie od godzin porannych występują przelotne opady konwekcyjne.

Dziś cała Polska jest w obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Na północy kraju zaznaczy się front okluzji związany z niżem znad Finlandii. Natomiast na południu i południowym-wschodzie naszego kraju wpływ na warunki pogodowe będzie mieć pofalowany front atmosferyczny. Na froncie dojdzie do rozwoju płytkiego niżu.

Modele prognozują zaleganie cieplejszego i chwiejnego powietrza, w którym rozwijać zaczną się burze około południa. Temperatura w regionie wyniesie dziś od 23°C do 24°C. Zachmurzenie na ogół duże, ale około południa w regionie spodziewane większe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia. W czasie burz opady do 30 mm, co może doprowadzić do miejscowych podtopień. Grad w czasie burz do 2 cm, wiatr do 75 km/h.

We wtorek termometry pokażą od 17°C do 21°C. Najchłodniej będzie na wschodzie regionu, najcieplej na zachodzie. Zachmurzenie na ogół umiarkowane oraz duże, miejscami możliwe przelotne opady deszczu, a na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich także burze.

W środę Polska znajdzie się pod wpływem głębokiego atlantyckiego niżu, który znad Cieśnin Duńskich przemieści się nad Bałtyk. Nasz region będzie w strefie frontów atmosferycznych, niewykluczone są opady atmosferyczne, a nawet burze, zwłaszcza po południu. W czasie burz porywy do 90 km/h. Temperatura wyniesie od 24°C do 27°C.

Czwartek przyniesie kontynuacje niżowej pogody. Znacznie ochłodzi się. Temperatura oscylować będzie w przedziale od 17°C do 20°C w regionie. Bliskość niżu, który znad Bałtyku przesunie się nad państwa bałtyckie skutkować będzie silnym wiatrem z sektora zachodniego i północno-zachodniego. Średnia prędkość wiatru wyniesie około 30 km/h, porywy zaś do 75 km/h, co miejscami może prowadzić do szkód. Lokalnie występować będą przelotne opady deszczu. Pod wieczór wiatr zacznie słabnąć.

Piątek przyniesie stopniowe ocieplenie, które odczujemy zwłaszcza w weekend, gdy może zrobić się nawet upalnie. Nad Niemcami ulokuje się rozwijający niż. W nocy z piątku na sobotę dotrze do nas front ciepły, za którym z południa zacznie napływać gorąca masa zwrotnikowa. Temperatura wyniesie od 20°C do 22°C. Zachmurzenie na ogół umiarkowane do dużego. Możliwe są śladowe opady deszczu.

Sobota przyniesie najprawdopodobniej dużo słońca. Temperatura wyniesie od 25°C do 30°C. Najchłodniej będzie na wschodzie regionu, najcieplej w centrum i zachodzie województwa lubelskiego. Niedziela może być upalna. Na termometrach zobaczymy od 30°C do 34°C. Lokalnie wystąpią gwałtowne burze z gradem. W przyszły poniedziałek czeka nas ochłodzenie i temperatura obniży się poniżej 30°C. Chłodny ma być również początek września.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i burz

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

1 komentarz

 1. faktycznie poniżej 30 stopni to będzie bardzo zimno jak na początek września

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL