Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

W piątek odbędą się Lubelskie Bronowickie Kulturalia. Zagrają gwiazdy disco polo

Tak jak co roku na początku września, obok Szkoły Podstawowej przy ul. Pogodnej w Lublinie odbędzie się święto mieszkańców dzielnicy. Nie zabraknie też koncertów.

Jutro, czyli w piątek 9 września, na terenach sportowych Szkoły Podstawowej nr 33 przy ul. Pogodnej w Lublinie odbędą się Lubelskie Bronowickie Kulturalia. Wydarzenie połączone będzie z V Ogólnopolskim Lubelskim Jarmarkiem Bronowickim. Całość związane jest z uczczeniem 80 rocznicy utworzenia Armii Krajowej.

Bronowickie Kulturalia rozpocznie msza święta dziękczynna w kościele p.w. Świętego Krzyża przy ul. Pogodnej. Nabożeństwo będzie też inauguracją roku szkolnego na lubelskich Bronowicach. Z kolei po południu, już przy Szkole Podstawowej nr 33, wystąpi młodzież z Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego i Liceum Ogólnokształcącego WSEI, zaplanowano referat dotyczący 80 rocznicy utworzenia Armii Krajowej, będą też odznaczenia i wyróżnienia dla szkół i osób wspierających rozwój dzielnicy Bronowice, miasta Lublin i województwa lubelskiego oraz wystąpienia okolicznościowe.

Zaprezentują się również: Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Straż Pożarna, Policja, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie i Zespół Szkół Lider w Lublinie. W części koncertowej na scenie wystąpią gwiazdy disco polo. Jako pierwszy zagra zespół Masters, następnie Defis, potem Classic, a na koniec grupa Piękni i Młodzi.

W piątek odbędą się Lubelskie Bronowickie Kulturalia. Zagrają gwiazdy disco polo

(fot. lublin112)

36 komentarzy

  1. Mieszkanka Bronowic

    Do Mieszkańca z Mordoru. Dobrze by było przed wyjaśnieniem nietutejszym wziąć słownik ortograficzny do ręki.

  2. Ale impra, wszystkie wsie zazdroszczo.

  3. A co ma disco polo wspólnego z kulturą?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo