Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

W ostatniej chwili dostrzegł leżącego na jezdni rowerzystę, nie zdołał zahamować. 61-latek zginął na miejscu (foto)

Nie udało się uratować życia mężczyzny, po którym przejechał samochód osobowy. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 61-latek wraz z rowerem leżał na jezdni.

Do wypadku doszło w środę wieczorem w miejscowości Rudno koło Michowa w powiecie lubartowskim. Po godzinie 21:30 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o potrąceniu rowerzysty. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 61-latek leżał na jezdni, obok niego znajdował się rower. Kierujący toyotą 21-latek w ostatniej chwili dostrzegł mężczyznę, nie zdołał jednak zatrzymać pojazdu. Zdarzenie miało miejsce na nieoświetlonym odcinku drogi.

Życia 61-latka nie udało się uratować. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

45 komentarzy

 1. To na co on się gapił, że leżącego człowieka zauważył „w ostatniej chwili”?

  • Ty tępy/tępa jesteś jak jest ciemno to weź zauważ sobie człowieka leżącego na ulicy. Ale jesteście zjechani, ciekawe jak byście szczekali gdybyście to wy byli za kierownicą.

   • To co, bez świateł jechał, a może miał tylko jedno sprawne?

    • A na jezdni to się śpi czy co? Czy to izba wytrzeźwień?

     • Na jezdni mogą znaleźć się – z różnych przyczyn – różne przeszkody. A psim obowiązkiem kierującego jest jechać z taka prędkością i z taką uwagą, żeby po zauważeniu przeszkody zdążyć się zatrzymać lub ją bezpiecznie ominąć.

      • Nie zwalania to poszkodowanego z tego że jak się chleje to się nie wsiada na rower , gość był tak nawalony ze zasna na środku drogi

 2. Na prostej drodze może by la szansa, ale nap wyjeżdżając z zakrętu?
  Z drugiej strony to na rowerze nie widać ani świateł (może odpadły), ani odblasków. A czy rowerzysta miał jakiś odblask na sobie? Wtedy szansa zauważenia byłaby zdecydowanie wyższa.

  • Dziadek ze Slamsowa

   Rowerzysta zanim ułożył się do snu na środku drogi powinien sobie zapalić znicz

 3. Wątpliwe że on leżał na jezdni, raczej go potrącił jadącego na 100 %

 4. Jesli na3bany to uj mu upe

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112