W nocy podeszła do okna, aby je zamknąć. Wtedy ktoś strzelił w szybę z wiatrówki

W środku nocy policjanci zostali zaalarmowani, że ktoś strzelił w okno, przy którym stała kobieta. Uszkodzona została szyba. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na lubelskim osiedlu Felin. Około godziny 2 mieszkanka jednego z bloków przy ul. Zygmunta Augusta podeszła do okna, aby je zamknąć. Wtedy usłyszała huk.

Jak relacjonuje nasza czytelniczka, w pierwszym momencie wraz z mężem pomyśleli, że ktoś rzucił w okno kamieniem. Z uwagi na potężne uderzenie, zaczęli szukać uszkodzenia na oknie. Po chwili dostrzegli ślad na szybie wskazujący, że był to strzał. O wszystkim powiadomiona została policja.

– Na szczęście kula nie przebiła drugiej szyby, roztrzaskała okno tylko od zewnątrz. Obserwowaliśmy co się dzieje za oknem i zauważyliśmy że ktoś namierzał laserem różne obiekty. Wezwaliśmy policję. Odnoszę wrażenie, że ktoś zobaczył mnie w tym oknie i celowo strzelił w jego stronę – wyjaśnia Pani Magda.

Na miejscu interweniował patrol. Funkcjonariusze potwierdzili, że w okno ktoś strzelił. Wszystko wskazuje na to, że użyto do tego celu wiatrówki.

– Policjanci sprawdzili teren osiedla, jednak nigdzie nie napotkali żadnej osoby, która mogłaby mieć związek z tą sprawą. Jeżeli chodzi o fakt uszkodzenia szyby, kobieta będzie musiała zgłosić się na komisariat i złożyć zawiadomienie. Zniszczenie mienia ścigane jest bowiem na wniosek osoby pokrzywdzonej – tłumaczy kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Informacja o zdarzeniu została także przekazana dzielnicowemu i funkcjonariuszom z VI Komisariatu. Mają oni baczniej przyjrzeć się tej sprawie. Do chwili obecnej policjanci nie otrzymali zgłoszeń od innych osób, a więc nic nie wskazuje na to, aby uszkodzonych było więcej okien.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

21 komentarzy

 1. Jakiś niedorobiony, lokalny Rambo. Kupiło toto wiatrówkę i jak zwykła piz.a siedzi w nocy w krzakach i strzela do ludzi. Jak policja już dowie delikwenta to radzę poczekać chwilę zanim wsadzicie to do radiowozu, Panowie, bo Jeszce że strachu narobi w gacie 😁

 2. Miałem zdarzenie z dużym uderzeniem w szybę i na ziemi, znalazłem martwego kosa. Szyba na szczęście cała. Ten z wiatrówką, strzela dla zabawy i im większy strach, tym lepiej. Nic, tylko palca pod lufę włożyć i naciskać spust. Może nabity, może nie.

 3. Mam nadzieję, ze policja sie tym zajmie
  Jak można strzelać do Ludzi
  Dobrze, ze nic sie Pani nie stało

 4. Mam nadzieję, ze policja sie tym zajmie
  Jak można strzelać do Ludzi
  Dobrze, ze nic sie Pani nie stało
  Piszecie, ze nie było więcej uszkodzen okien??
  To był strzał wymierzony do Kobiety!!!
  To co mamy czekać , az komuś coś sie stanie
  Kto wie co mu jeszcze do tego zakutego łba wpadnie

 5. A u mnie w bloku naprzeciw tylko piętro wyżej , też w środku nocy ,sąsiadka staje nago przy oknie i też zamyka go albo otwiera , czasami stoi w tym oknie i 5 minut i ja muszę na to wszystko patrzeć a mogła by chociaż coś na siebie narzucić.

 6. Faktycznie mądre porównanie

 7. Czas jakiś temu na osiedlu Maki Pan strzelał do samochodów i gołębi. Panowie policjanci mieli powiedziane kto i co i nic dalej strzelał do gołębi.

 8. akurat o 2 w nocy wstała zamknąć okno (bo wcześniej jej nie przeszkadzało), a ktoś inny o 2 nocy siedział i wypatrywał, kiedy podejdzie ktoś akurat do tego okna?
  a może jednak była jakaś pyskówka przez otwarte okno i się nie chcą przyznać?
  bo wierzyć mi się nie chce ani we wstawanie w środku nocy do okna, ani w cierpliwość kolesia z bronią…
  kiedyś też był artykuł, że kulturalni, cicho rozmawiający pod sklepem w środku nocy nastolatkowie, zostali nagle ostrzelani z wiatrówki przez świrusa z pobliskiego bloku 🙂 taki z niego był świrus jak z nich dobre dzieciaki 🙂
  zawsze jest jakieś drugie dno, a tu jest za dużo dziwnych przypadków

 9. Pablo czy Ty masz mózg? Chyba nie
  nie mierz wszystkich swoja miarka

  • a ty się naucz obsługi okna, bo po tym jak uraził cię mój komentarz wiadomo na pewno, że to ty.
   jak już wytykasz innym bezmyślność (oczywiście nie podając żadnego argumentu, bo go nie masz) i odpisujesz na czyjś komentarz, to użyj opcji ‚odpowiedz’. nie wyjdziesz na tępą.

 10. Ciekawe jakiego wyznania był ten snajper? Czyżby sowiet a nie Katolik?

 11. Dajcie spokój Dziewczyna zamykała okno
  A Wy jakieś głupoty piszecie
  Znam bo tez tam mieszkam

 12. Mieszkam na Felinie ul. ZA ok. 5 lat temu miałam przestrzelone drzwi balkonowe dwa strzały. Jedna szyba na szczescie od wewnątrz została cała. Nic nikomu się nie stało. Tez strzaly w nocy. Zgłoszone na komisariacie. Śledztwo umorzone. 😮😮😮 Robi to jakiś psychol ….

 13. Niektorym powinni zablokowac wpisy mysle o P..,

 14. Nie zniżam sie do twojego poziomu

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki