Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

W niedzielę wystartuje Wiosenna Dycha. Kilkuset biegaczy pojawi się nad Zalewem Zemborzyckim

Pierwsza z tegorocznych dych do maratonu odbędzie się w najbliższy weekend. Ze względu, iż część trasy wiedzie miejskimi ulicami, będą występowały utrudnienia w ruchu. W biegu ma wziąć udział ok. 800 osób.

Zbliża się pierwszy z tegorocznych biegów z cyklu „Cztery dychy do maratonu”. W niedzielę, 21 kwietnia, odbędzie się Wiosenna Dycha ze startem i metą nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Oczywiście dystans, jaki będą mieli do pokonania uczestnicy, to 10 km.

Start, który nastąpi o godz. 10:00, wyznaczono na Alei Bryńskiego, następnie biegacze udadzą się ul. Krężnicką do ul. Cienistej, po czym przed mostem na Bystrzycy skręcą na ciąg pieszo-rowerowy prowadzący wzdłuż Zalewu. Linia mety znajdzie się na wysokości Słonecznego Wrotkowa.

Z inicjatywy i dzięki wsparciu Fundacji Grupy Aliplast bieg będzie wydarzeniem charytatywnym. Połowa dochodu pochodzącego z opłaty startowej zostanie przekazana na rzecz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Lublinie.

W związku z wydarzeniem wystąpią utrudnienia w ruchu. Zamknięta zostanie ul. Krężnicka na odcinku od al. Bryńskiego do Cienistej oraz odcinek ul. Cienistej do wysokości ścieżki rowerowej. Zmiany wystąpią również w komunikacji miejskiej. W przypadku linii nr 8 kurs z godz. 9.39 z przystanku Okopowa zostanie skrócony do pętli Żeglarska a kurs z godz. 9.46 z Zemborzyc Górnych nie zostanie wykonany na odcinku Zemborzyce Górne – Żeglarska. Autobus obsłuży wyłącznie odcinek Żeglarska (odjazd o godz. 10.27) – Okopowa.

Objazdem pojedzie autobus linii nr 25. Chodzi o kurs z godz. 9.27 z przystanku Rondo Lubelskiego Lipca 03. Pojedzie on trasą: Romera – Nałkowskich – Żeglarska – przejazd przez pętlę Żeglarska wraz z obsługą przystanku Żeglarska 01, – Żeglarska – Osmolicka – Prawiedniki. Ponadto możliwe jest chwilowe wstrzymanie ruchu na trasie linii nr 78 podczas realizacji kursu z godz. 10.16 z Zemborzyc Podleśnych. Kurs zostanie wykonany w całości.

3 komentarze

  1. No i rozdepcza drogi i ścieżki rowerowe

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112