W niedzielę w Lublinie odbędzie się protest Partii Razem

W niedzielę 3 kwietnia o godzinie 14 pod lubelskim Ratuszem na placu Łokietka w Lublinie odbędzie się protest organizowany przez Partię Razem. Będzie to wyraz sprzeciwu wobec polityki PiS związanej z ustawą antyaborcyjną.

Jutro w Lublinie pod Ratuszem organizowana jest akcja protestacyjna Partii Razem, która sprzeciwia się ustawie antyaborcyjnej autorstwa PiS. Niedzielne protesty odbędą się także w innych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście, Szczecinie, Zielonej Górze, Toruniu, Opolu, Katowicach, Poznaniu, Koszalinie, Kielcach i Częstochowie.

– Po Beacie Szydło i Jarosławie Kaczyńskim kolejni posłowie deklarują poparcie dla barbarzyńskiej ustawy antyaborcyjnej. Jeśli wejdzie ona w życie, każda kobieta, która poroni, stanie się automatycznie podejrzana. Ekstremiści, którzy napisali ten projekt, chcą wtrącać kobiety do więzienia. Chcą zmusić do rodzenia ofiary gwałtu. W praktyce delegalizują badania prenatalne. Ustawa, która trafiła do Sejmu, oznacza strach i cierpienie. Poważnie zagraża zdrowiu kobiet i odbiera im godność. Niestety, te obłędne plany mają poparcie znacznej części posłów – wyjaśnia Piotr Masierak, rzecznik prasowy Razem Lubelskie.

Organizatorzy zapraszają na manifestację z wieszakami – to po wieszaki kiedyś sięgały zdesperowane i pozbawione praw kobiety, aby próbować przerwać ciążę.

– Czas wyjść na ulice, żeby powiedzieć NIE barbarzyńskim planom ekstremistów, które mają niestety szansę stać się obowiązującym prawem. Decyzja o macierzyństwie powinna należeć do kobiety, a nie do policjanta i prokuratora! Nie pozwólmy, by wróciło okrutne, nieludzkie prawo sprzed stu lat – dodaje Piotr Masierak.

2016-04-02 14:07:04
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

52 komentarze

 1. O kurde komuniści protestują, czas ich rozgonic

  • Ciekawe, czy KOD się przyłączy jak wnuki protestują. Toż ten problem również i ich dotyczy; zwłaszcza te w sile wieku. Jedna Lublinianka z wyrokiem wystarczy, więc odpuszczam. @sajmon, masz całkowitą rację. Sporo czerwonych dziś hejtuje. Ile płacą za szmacenie się?

 2. O prosze sami mordercy, ludzie bez poszanowania zycia ludzkiego bedą prostestować, Abrocja to morderstwo.
  Stop mordercom, typowa polityka PO gdzie zycie i godność ludzka jest spychana przez pieniadze.

 3. Gienia Tobie ciąża już nie grozi, więc po co się udzielasz, na zlecenie klechy?

 4. Precz z komuną!!!

 5. „kolejni posłowie deklarują poparcie dla barbarzyńskiej ustawy antyaborcyjnej” – zwolennicy aborcji powinni się jak ognia wystrzegać słowa „barbarzyństwo”. Brzmi ona w ich ustach lekko ironicznie.

  • Barbarzyństwo, to zmuszanie kobiety do urodzenia uszkodzonego dziecka, rodzenie dzieciaka gwałciciela, bycie w ciąży, która zagraża jej życiu i rządzenie jej macicą.

   • skutek pędzie odwrotny od zamierzonego. kobiety zablokują sobie możliwość zajścia w ciążę i tyle.

 6. ogłoszenia partyjne

  Wszyscy członkowie partii Razem spotykają się jutro pod Ratuszem. Po manifestacji obaj pójdą na spacer do Saskiego.

 7. Do Genowefy Zapraszam na tydzień do mnie zobaczysz jak trzeba się poświęcic dla chorego dziecka gdy reszta tak mądrych jak ty da nogę

 8. Każda skrajność jest tym czego należy się bać. Aborcja jako antykoncepcja jest taką skrajnością. Ale czeka nas kolejna skrajność. Całkowity zakaz aborcji nawet w sytuacji niewykształconego płodu. Kiedy kobieta będzie zmuszona do donaszania ciąży (bo urodzić się tego nie da) gdzie w wodach płodowych swobodnie pływają oczy, kawałki kończyn są pozrastane w przypadkowy sposób, a serduszko wcale się nie wykształciło. Ale przecież można pójść dalej. Zakazać badań prenatalnych… niech kobiety umierają.

 9. Jak można tak otwarcie iść i mowic ze sie popiera zabijanie??? Kto popiera zabijanie bezbronnych dzieci ma ich krew na rękach. Kto popiera niech idzie. Ja nie pojde.

  • jak można tworzyć ustawę będącą zagrożeniem dla kobiet? dlaczego kobieta ma nie mieć wyboru? wszystkich ludzi kobieta urodziła a chce się ją sprowadzić do roli inkubatora, ja pójdę bo mam sumienie mówiące mi ,,masz prawo żyć i jeśli zdecydujesz inaczej to Ty podejmiesz taką decyzję,,.

  • A, kto Ci powiedział, że aborcja jest zabijaniem? Panowie przebierający się w sukienki? Gratuluję wyboru autorytetu. Jeśli szukasz porady prawnej, to idziesz do krawcowej, czy do prawnika?

 10. A co to takiego ta partia?

 11. raz ją sierpem raz ją młotem tą czerwoną hołotę!!!

 12. Wprowadzić zakaz sprzedaży prezerwatyw klechom,wtedy z kościołów zrobi się żłobki i przedszkola.

 13. Rolnik szuka żony

  Mam orzeczoną niepelnosprawność, ale nie zamierzam się zabić z tego powodu i cieszę się że matka mnie nie zamordowala zanim się urodzilem. Nie będą jakieś oszolomy decydować za kogoś czy spotka go w życiu radość.A znam chorych co czują radość życia a jakiś lewak popiera ich zamordowanie przed urodzeniem.
  Jeśli życie zaczyna się od poczęcia to nie ma różnicy czy ktoś zabije kilkumiesięczne dziecko czy przedszkolaka
  Na prosty rozum jeśli mamy legalizować zabijanie niepelnosprawnych to dlaczego nie doroslych tylko bezbronne dziecko którego nikt nie pyta o zdanie czy chce żyć?

  • idąc Twoim tokiem myślenia, dziecko z wielowadziem, bezmózowiec, bezczaszkowiec, jest tak samo niepełnosprawne jak Ty, siedzący i piszący tutaj durne komentarze?

   • Rolnik szuka żony

    Dobra, to jakie kryterium ma być przyjęte że ktoś się kwalifikuje do zabicia? Bo na pewno nie widzi mi sie i fochy matki

    • Rolnik szuka żony

     Ja sie kwalifikuje do zamordowania mnie bo rokowań brak tyle że nie mam kilka tygodni tylko ponad 30 lat. Ale chcę żyć

     • Widac, ze nie ma Pan pojecia o tym, ze wskazaniem do aborcji nie jest błahostka tylko powazne medyczne wskazania. I zapewnie uważa Pan, ze kobiety poddające sie temu strasznemu zabiegowi udają sie do lekarza jakby szly na rutynowa wizytę do dentysty?

 14. Rolnik szuka żony

  Tzw aborcja jest sprzeczna z konstytucją której w obecnej formie tak broni lewactwo. Lewacka logika, bronię Konstytucji przed PiS a jednocześnie się domagają jej zmiany.

  • A w którym to miejscu konstytucja chroni płody? Idź Ty lepiej śmieszny człowieczku poczytaj program godpodarczy PiS, rusz tym swoim prawackim móżdżkiem i jak już do Ciebie dotrze, że w całej rozciągłości politycznego spektrum to bardziej na lewo od PiS tylko Zandberg upadł, to może przestaniesz chociaż pieprzyć farmazony po forach.

   • Rolnik szuka żony

    O POCZĘCIA do naturalnej śmierci cymbale

    • Z tym że w naszej konstytucji nic takiego nie ma. Może Tobie się wydaje, że weszła poprawka, która tak naprawdę nie weszła? Nie zdziwiłbym się, bo nie wyglądasz na człowieka zorientowanego w tym, co się dookoła niego dzieje.

     Póki co nasza konstytucja chroni godność człowieka a więc także – w co może być Ci trudno jako prawaczkowi uwierzyć – godności kobiet. Godności i prawa do nie umierania w czasie porodu razem z dzieckiem, godności i prawa do nie hodowania w swoim ciele płodów z gwałtu, godności i prawa do decydowania o własnym ciele.

     Dziwne, że jako osobie niepełnosprawnej tak mało w Tobie empatii dla drugiego człowieka. A tak w ogóle – jako prawaczkowi – po co Ci to orzeczenie? Nie wstyd Ci tych świadczeń pobierać z naszych podatków tak co miesiąc?

     • Rolnik szuka żony

      Godność kobiety to prawo do zabicia innej osoby? Bo ja uznaję dziecko za osobny byt w ciele matki. A gdzie godność dziecka? O mnie też by pomyślano że po co ja mam żyć przecież będę cierpial i chwala Bogu że tak nie pomyśleli bo to by byla pomylka dla ludzkości;)
      Orzeczenie np do pracy, malo sie orientujesz w tych sprawach bo znam niepelnosprawnych korwinowców co mają orzeczenia i nie mają wyrzutów sumienia. A gdzie ja piszę że jestem liberalny, to że nie popieram aborcji?

     • Od poczęcia do dziecka jest kawałek drogi, ale o tym zapewne wiesz jeszcze mniej niż o polityce, więc sobie nie pogadamy. Przeczytałeś już program PiS? Ci Korwinowcy to są tacy sami hipokryci jak Ty, zresztą bardzo wątpie, żeby pracowali, bo jego „elektorat” to przeważnie małomiejskie kuce w technikum i na budowie maszyn. Reszty nawet nie da się skomentować, bo to nawet po polsku nie jest.

     • Rolnik szuka żony

      Przecież to proste jak budowa cepa. Jeśli jesteś osobą od poczęcia to co za różnica czy masz kilka godzin czy chodzisz do przedszkola.

     • Dla Ciebie to proste, bo jesteś zwykłym ignorantem. Od poczęcia jesteś co najwyżej pojedynczą komórką, a co sobie w tej materii dostojnicy KK uroili jest niezbyt istotne, bo o nowo poczętych dzieciach wiedzą tyle, co u ministrantów wymacali. Zostaw dywagacje na ten temat tego, kiedy powstaje „osoba” ludziom kompetentnym, a kler i jego poplecznicy niech sobie dalej w kaplicy sejmowej modlitwy o deszcz odprawiają – jak szamani w afrykańskim buszu.

 15. Tam gdzie beda stali tam stalo zomo

 16. Z tego wynika że jakby teraz rządziła partia Razem pewnie wielu jeszcze nienarodzonych chyba przedwcześnie i marnie skończyło by swój żywot…a wydaje mi się że wedle nauk chrześcijańskich i Jana Pawła II każdy powinien mieć swoją szansę.

  • Rolnik szuka żony

   Każdy może na coś zachorować, ciekawe czy zwolennicy popelnią wtedy samobójstwa czy tylko dzieci sie czepili

 17. Tak w ogóle to chciałbym pogratulować redakcji ilustracji dla artykułu. Całkiem „niepokornie i antyreżimowo” z Waszej strony 😉

 18. Rolnik szuka żony

  Skoro po poczęciu wszyscy jesteśmy równi to czyż nie jest slusznym prawo kobiety do zabicia dziecka aż do ukończenia przez dziecko 18 lat? Przecież prawnie nie jest ani gorszy ani lepszy od tego co ma kilka tygodni.
  Zwolennikom brakuje logiki

 19. Do roboty b się wzięli, nieroby jedne. Podnoszą ubeckie głosy w rozpaczy po odsunięciu od koryta

 20. Rolnik szuka żony

  Mam w czterech literach że ojciec żaluje że nie kupil kondoma, że rodzice by chcieli żebym byl ladniejszy niż jestem, że na coś choruję, że jestem dla kogoś wyrzutem sumienia. Od poczęcia mam być chroniony i nikt mnie nie może zabić, nawet rodzina. I tak powinno być

 21. No to studentki z Wa-wy i innych większych miast jak i inne panie „cichodajki” mogą się już powoli bać chociaż pewnie posłowie, biznesmeni i inna pseudoelita jak korzystała tak i będzie dalej z ich usług korzystać.:)

 22. Choćby nie wiem ile ustaw było nt. aborcji – kto ma usunąć i tak usunie, to jest kwestia sumienia i światopoglądu, a nie polityki. Nie ma ustawy normującej w jakich sytuacjach i kogo faceci mogą bzykać i zapładniać, więc nie twórzmy prawa, które unormuje, co z tak roztrwonionym nasieniem ma zrobić kobieta.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki