690 680 960

W niedzielę, po zimowej przerwie, nastąpi otwarcie Ogrodu Botanicznego

W najbliższą niedzielę, 15 kwietnia o godzinie 10.00, po zimowej przerwie, zostanie otwarty dla zwiedzających Ogród Botaniczny UMCS. Zapraszamy na codzienne spacery oraz zachęcamy do udziału w licznych wydarzeniach edukacyjnych, rekreacyjnych i sportowych.

Wraz z rozpoczęciem sezonu w „Botaniku”, wszyscy zainteresowani będą mogli zwiedzać także znajdujący się w nim Dworek Kościuszków, który w drugiej połowie XVIII w. był własnością Jana Nepomucena Kościuszki, starosty krzemienieckiego, stryja Tadeusza Kościuszki – inicjatora insurekcji w 1794 r. Obecnie Dworek Kościuszków ma reprezentacyjny charakter – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej wykorzystuje zabytkową budowlę jako miejsce organizowanych przez uczelnię wydarzeń, a od 2013 r. udostępnia go także zwiedzającym.

Dworek będzie można zwiedzać od środy do niedzieli w godz. 10:00-18:00. Obok stałych ekspozycji będą prezentowane w nim także czasowe wystawy tematyczne. Od 15 kwietnia do 5 maja, w Dworku, będzie można obejrzeć kilkadziesiąt najciekawszych prac spośród 973 nadesłanych na konkurs plastyczny pt. „Wielkanoc w przyrodzie – samodzielnie wykonana kartka świąteczna”, zorganizowany dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych województwa lubelskiego.

Roślinność Ogrodu to prawie 7000 gatunków i odmian roślin pochodzących z całego świta, zgromadzonych na ponad 21 ha, zebranych w kilkunastu działach i kolekcjach tematycznych. Sezon rozpoczynamy wraz rozkwitającymi magnoliami, forsycjami, pierwszymi tulipanami, narcyzami i wieloma innymi wiosennymi roślinami, do których poszukiwania i oglądania zachęcamy.

Ogród przygotował nowe spacery tematyczne z przewodnikiem. Seniorzy razem z wnukami mogą wziąć udział w specjalnych warsztatach florystycznych, dzieci zaś w zajęciach Letniej Akademii Małego Przyrodnika, a rodziny w rodzinnej majówce i święcie pszczół.

Amatorzy biegania będą mogli spróbować swoich sił podczas pierwszej w Ogrodzie edycji „Botanicznej Piątki” – specjalnego biegu, który odbywa się na terenie ogrodów botanicznych. Do „biegających” ogrodów z Poznania, Mikołowa, Powsina i Łodzi, w tym roku dołączy także Ogród Botaniczny UMCS (27 lipca). Po raz trzeci ogród weźmie także udział w Narodowym Czytaniu.

Ogród będzie otwarty od 15 kwietnia do 31 października, od poniedziałku do piątku od godziny 9:00, a w soboty, niedziele i święta – od godz. 10:00 do zmroku. Wejście do Ogrodu oraz parking znajdują się od ul. Willowej. Ceny biletów wstępu pozostają bez zmian: bilet normalny wynosi 6 zł, ulgowy – 3 zł.

Zachęcamy do zakupu karnetów sezonowych na cały okres otwarcia Ogrodu oraz karnetów miesięcznych (na 30 dni), które pozwalają na nieograniczona liczbę wejść do Ogrodu. Dla posiadaczy karty Dużej Rodziny, Rodziny Trzy Plus i Karty Seniora oferujemy zniżki. Dla absolwentów UMCS posiadających Kartę Absolwenta wstęp do Ogrodu jest wolny.

Więcej informacji, w tym kompletne kalendarium, znajduje się na stronie: www.garden.umcs.lublin.pl.

2018-04-13 15:08:02
(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. Fajnie, tylko dlaczego nie można tam wjechać samochodem?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku