690 680 960

Tajemniczy wybuch w mieszkaniu w Świdniku. Dwie osoby trafiły do szpitala

Policjanci oraz prokuratura ustalają, co się wydarzyło w jednym z mieszkań w Świdniku. Mieszkańcy usłyszeli huk, po chwili pojawiły się płomienie. Wybuch gazu został wykluczony.

Do zdarzenia doszło w piątek o godzinie 13:37 przy ul. Hallera w Świdniku. Mieszkańcy usłyszeli głośny huk, z jednego z mieszkań wyleciały szyby w oknach, zaś po chwili pojawiły się płomienie. Natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wyjaśniał nam st. kpt. Paweł Dańko z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku, zdarzenie miało miejsce w mieszkaniu na parterze bloku. Dwie osoby zostały poszkodowane i przetransportowano je do szpitala. Kobieta jest poparzona, mężczyzna zaś nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała.

– Wybuch sprawił, że szyby z okien wypadły na zewnątrz, a mieszkanie zostało okopcone. Na szczęście sam pożar nie był duży i udało się go ugasić za pomocą gaśnic. Nie wiadomo na razie co to była za substancja, która doprowadziła do tego wszystkiego – dodaje Paweł Dańko.

Na miejscu pracowało także pogotowie energetyczne i gazowe. Jak udało nam się ustalić, wybuch gazu został wykluczony. O sprawie powiadomiona została prokuratura i to pod jej nadzorem prowadzone są obecnie dalsze czynności.

– Informacja jaką otrzymaliśmy mówiła o pożarze mieszkania. Akcja ratunkowa już się zakończyła. Obecnie wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia. Na razie jeszcze za wcześnie aby mówić o przyczynach. Wiadomo już na pewno, że nie był to wybuch gazu – tłumaczy mł.asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Mieszkanie sprawdził też inspektor nadzoru budowlanego, który nie stwierdził naruszeń konstrukcji budynku. Nie było konieczności ewakuacji mieszkańców.Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

2018-04-13_14-30

(fot. Świdnik.pl, nadesłane)
2018-04-13 15:13:35

23 komentarze

 1. facetowi lubiącemu sobie wciagnac rozne mysli moga wpasc do głowy
  i tak bylo w tym przypadku
  cos sie przedstawilo
  oblewa łatwopalna substancja dziewczyne ,sam wybiega z mieszkania,goni go fryzjer,wpada do mieszkania sasiadki z kuchni chwyta noze zamyka sie w łazience i podcina gardło,sasiedzi dobijaja sie do łazienki chcac zapobiec tragedii jest tak nabuzowany czyms ze jeszcze ma siłe,wybiega z tej łazienki przebiega przez mieszkanie i wyskakuje przez balkon swiadczy o tym miejsce w ktorym lezał
  w mieszkaniu w ktorym zostala poszkodowana dziewczyna bybucha substancja niewiadomego pochdzenia

 2. Chamurk sie bawi

 3. Granat ręczny, granat ręczny, taki fajny i poręczny, jak Ci w ręku wypier…i, to ci rękę upier…i!!!

 4. Boze Trikus ty kretynie.

 5. Dziewczyna walczy o życie w szpitalu, a ten cymbał dawno powinien siedzieć. Tragedia.. Nie rozumiem po co głupie komentarze ludzi którzy nie mają pojęcia co tam zaszło

 6. komentarze po to aby ustrzec naiwne osoby
  zadawanie sie z takimi typami niestety w wiekszosci konczy sie tragicznie

 7. Za to co się stało powinna odpowiadać Świdnicka policja która już dawno miała zgłoszenia na tego typa i nic se z tego nie robiła bo nie mogę bo nie ma podstaw bo trzeba poczekać a teraz co powiedzą pewnie mamy go brawo medal premia i do przodu z bloczkiem na miasto bo może jakiś groźny bandyta depcze zielen!!!

 8. policja prawa nie ustanawia
  prawo jest do du…
  zobacz dzisiaj pokazuja w tv dziewczyna dziewczyne popchneła pod nadjezdzajacy autobus i co?
  ta co popchneła dostawa mandat 300zł ku…
  tylne koło przejechało po włosach dziewczynie 10 cm i po głowie by przejechało ,smierc na miejscu
  i za to 300zł?bo mała szkodliwosc czynu ,nic sie nie stało,dopiero jak by jej po głowie koło przejechało by odpowiadała karnie
  i to wina policji?

 9. Boże co za patologia trudno uwierzyć że ktoś podpalił własną dziewczynę jak tak można

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Re: tradycja – Jarmark Jagielloński ponownie zawita do VIVO! Lublin
Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina