690 680 960

W niedzielę po południu dojdzie do blokady drogi krajową nr 17. „Nie oddamy naszych domów!”

W niedzielę w godzinach popołudniowych zostanie zablokowana droga krajowa nr 17. Na jezdnię wyjdą przeciwnicy inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz budowy kolei dużych prędkości na terenie powiatu krasnostawskiego i zamojskiego.

Protest, który odbędzie się w niedzielę w rejonie Biblioteki Publicznej w Łopienniku Górnym zorganizowany został przez Społeczny Komitet Przeciwników Budowy Torowiska w Ramach Planów CPK na Terenie Powiatu Krasnostawskiego. Blokada drogi krajowej nr 17 zaplanowana jest na godzinę 15.

Jak zapowiadają organizatorzy, protest ma charakter pokojowy. Uczestnicy zgromadzenia są przeciwni wyrzucaniu ich z własnych domów, ignorowaniu i lekceważeniu głosu społeczeństwa zagrożonego wysiedleniem pod inwestycje spółki. Są również przeciwni „złodziejskim wywłaszczeniom oraz okłamywaniu społeczeństwa”.

Wczoraj w Zamościu odbył się protest pod hasłem „Stop złodziejskim wywłaszczeniom”, w którym wzięli udział przeciwnicy rządowych planów budowy CPK oraz KDP na terenie powiatu zamojskiego i krasnostawskiego. Był to już kolejny w ostatnim czasie taki protest.

🔴Przeczytaj: Mieszkańcy protestują przeciwko budowie nowych linii kolejowych, politycy mówią o korzyściach dla regionu (zdjęcia)

(fot. Google Street View)

35 komentarzy

  1. Taki platformians Nie oddadzą swoich kurników nawet za pożądane domy

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.4062zł 1.01%
  • GBP 5.3631zł 1.2%
  • EUR 4.634zł 0.6%
  • CHF 4.7973zł 0.8%

Polub nas