W niedzielę odbył się Piknik MPK Lublin

W niedzielę na Placu Zamkowym w Lublinie odbył się Piknik MPK Lublin pod hasłem: „Komunikacja przyszłości”. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, a plac przed Zamkiem zamienił się w mini-zajezdnię.

Dzisiaj w Lublinie odbył się Piknik MPK Lublin, podczas którego można było obejrzeć z bliska pojazdy komunikacji miejskiej, w tym najnowszy elektryczno-wodorowy autobus Ursusa.

W niedzielę Plac Zamkowy zamienił się w mini-zajezdnię, w której stanęło centrum rozrywki i zabawy dla dzieci. Były zajęcia z robotyki, eko-warsztaty i warsztaty z eksperymentami. Stanęło również stoisko cyrkowe, gdzie każdy mógł nauczyć się żonglerki piłkami i wykonać magiczne sztuczki.

Na Placu Zamkowym stanął mobilny punkt poboru krwi, gdzie można było honorowo oddać krew (osoby, które włączyły się w akcję, mogły otrzymać 30-dniowe okresowe bilety komunikacji miejskiej).

Podczas pikniku można było zobaczyć najnowszy pojazd spółki Ursus – autobus elektryczny z ogniwami wodorowymi Ursus City Smile. Pojazd ma 12 m długości i jest w stanie pomieścić 75 pasażerów (ma 28 miejsc siedzących i 47 stojących). Autobus zasilany wodorem łączy w sobie zalety pojazdów z silnikiem diesla i elektrycznych. To nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie dla transportu miejskiego. Para wydajnych modułów z ogniwami paliwowymi zużywa wodór z umieszczonych na dachu zbiorników, aby w pełni automatycznie ładować baterie trakcyjne. Rezultatem takiego rozwiązania jest aż 450-kilometrowy zasięg autobusu bez dodatkowego ładowania i tankowania wodoru (które trwa jedynie ok. 10 minut).

2018-06-17 21:18:37
(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

 1. A na co dzień na 3 dalej stare jelczozłomy !!

  • Jeszcze na kilku innych liniach te graty widuję, nie tylko trójka więc.
   Z resztą nadal mają też kilka z tych Neoplanów (tych w których ramy pękały), które kupili jak ja zdawałem maturę… a to dość dawno temu już było.

  • 1 też,często 39.w których nie otwierają się okna a często pozamykane na klucz,zwłaszcza te najbliżej kierowcy.Proponuję zarządowi komunikacji miejskiej przejażdżkę w upalny dzień takim pojazdem,może zrobią przegląd starych pojazdów.Bo teraz to przypominają bardziej te do przewozu bydła a nie ludzi.

 2. Żuk daj podwyżkę /premię / dla Prezesa MPK

 3. nadzór ruchu ….jakiś jełop z olbrzymim brzuchem w koszuli z naszywką ,,nadzór ruchu” paradował z korkowcem przy pasie od spodni i moje pytanie : czy zasadne było żeby ten ktoś robił z siebie wariata? O zgodzie z przepisami nie wspomnę, nawet ochrona nie nosi przy imprezach masowych czegoś podobnego do broni palnej.

 4. 1. Ustawa o ochronie imprez masowych zabrania pracownikom ochrony posiadania broni lub wyglądem przypominającym taką rzecz.
  2. Wyjątkiem może być ochrona osobista VIP, ale to już są odrębne przepisy.
  3. Jaki pracodawfca taki pracownik chcący się dowartościować.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)