Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

W niedzielę możliwe burze na obszarze woj. lubelskiego. Kolejne dni gorące, a nawet upalne i burzowe

W niedzielę na terenie woj. lubelskiego możliwe są słabe burze. Mogą się one pojawić późnym popołudniem i wieczorem zwłaszcza na Roztoczu oraz w niektórych powiatach na linii Wisły.

W niedzielę Polska znajduje się na skraju płytkiego niżu znad Morza Północnego, z południa zacznie napływać powietrze znad Morza Śródziemnego – bardzo ciepłe i wilgotne o cechach zwrotnikowych. Temperatura od 29°C do 31°C. Upał i noce tropikalne utrzymają się przynamniej do piątku, potem możliwe będzie niewielkie ochłodzenie na przełomie miesięcy.

Spodziewane są dziś lokalne, słabe burze, których natężenie nie będzie wysokie. Większe natężenie zjawisk konwekcyjnych jest prognozowane na przyszły tydzień. Utworzyć mogą się w drugiej części dnia i pod wieczór pojedyncze komórki burzowe, bądź niewielkie struktury wielokomórkowe. Towarzyszyć mają im opady deszczu do 10-20 mm, miejscami drobny grad i wiatr do 65 km/h. Z uwagi na słaby przepływ mas powietrza będą to przeważnie izolowane chmury burzowe o krótkim okresie trwania.

Burze mogą pojawić się późnym popołudniem i wieczorem zwłaszcza na Roztoczu oraz w niektórych powiatach na linii Wisły. Miejscami burz nie wykluczamy w głębi regionu. Natężenie zjawisk nie będzie wysokie. Wyższa aktywność burzowa jest prognozowana w poniedziałek, wtorek i środę, gdy burz będzie więcej i mają charakteryzować się wyższą aktywnością. Mogą również spowodować szkody.

Prawdopodobieństwo lokalnych, słabych burz ocenia się dziś na 70%

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i lokalnych słabych burz

(fot. fanipogody.pl)

2 komentarze

  1. A o kowidzie cisza

  2. Cieee chorobaaaa !!!

    Polukałem se po fanach pogody, po Interii i wychodzi mi na to, ze jak cokolwiek będzie padać to raczej nie u nas…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo