690 680 960

W najbliższą niedzielę policyjna akcja „Prędkość”

Już w najbliższą niedzielę policja przeprowadzi w całym województwie akcję „Prędkość”. Tego dnia policjanci będą prowadzić zintensyfikowane działania ukierunkowane głównie na ujawnianie kierujących poruszających się z nadmierną prędkością.

W najbliższą niedzielę, od samego rana, policjanci w całym województwie lubelskim będą prowadzić akcję „Prędkość”. Oprócz kontroli prędkości pojazdów, mundurowi zwrócą szczególną uwagę na trzeźwość kierujących oraz skontrolują czy dzieci przewożone w pojazdach są prawidłowo zabezpieczone.

W działaniach wykorzystane będą m.in. urządzenia do ręcznego pomiaru prędkości oraz nieoznakowane radiowozy z wideorejstratorami.

Niestety nadal nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, szczególnie tych, które niosą za sobą największe żniwo ofiar śmiertelnych. Wciąż wielu kierowców zapomina, że pieszy czy rowerzysta w zderzeniu z pojazdem nie ma żadnych szans – nie chroni go nic – kiedy kierującego chroni poduszka powietrzna oraz pasy bezpieczeństwa.

2016-02-26 17:14:27
(fot. ilustr. lublin112.pl)

39 komentarzy

 1. Wczoraj byłem świadkiem „suszenia” kierowców po salonem mercedesa. Pan policjant stał kolo przejścia dla pieszych i był tak skoncentrowany na swojej robociew że przed jego nosem samochody wyprzedzaly się na przejściu, na którym byli piesi. Nie wyglądało to dobrze.

 2. Jestem ciekaw kiedy w końcu Hołowczyc zoctanie ukarany za prędkość

 3. wyindywidualizowanyzrozentuzjazmowanegotlumu

  Znowu jakaś propagandowa akcja, która nie będzie miała nic wspólnego z rzeczywistością. Po pierwsze, po co robić takie „bezpieczne dni”? Każdego dnia powinni dbać o to, żeby przysłowiowy Kowalski dojechał od punktu a do punktu b. Codziennie pokonuję po naszym województwie około 300km i czasem przez cały dzień nie widzę drogówki, a dzieje się, oj dzieje się coś strasznego na naszych drogach. Wystarczy zaobserwować w lusterku takiego dekla i już wiadomo, że to albo LC, LTM lub LLE. W samym Lublinie to prym w głupocie wiodą LSW, LKR i LUB. Problem w tym, że nasza drogówka albo nie chce, albo nie potrafi poradzić sobie z tym odsetkiem bandytów drogowych ustawiając swoje przyrządy pomiarowe nie tam, gdzie trzeba. Mogę powiedzieć tylko, że na drogach naszego województwa dzieje się źle, ale na drogach lokalnych to jest już dramat. Żeby wyprzedzić, żeby pierwszy, żeby przekroczyć, bo mam bat na dachu, a na światłach i tak stoję obok dekla. Jeśli taki delikwent ma problem z tym, że ktoś go wyprzedzi, to może ma jakieś kompleksy, z którymi sobie nie radzi? Może warto wysłać takiego łobuza na badania psychologiczne i może okaże się, że nie nadaje się na kierowcę.

 4. Proponuję wziąć pod uwagę ul. Wyzwolenia w Lublinie. Kierowcy jadący od strony Głuska osiągają zawrotne prędkości dojeżdżając do ul. Mickiewicza ( myślę, że czasami nawet blisko 100 km/h ). Obserwuję to od dawna. Moja córka kiedyś została potrącona na przejściu przy Mickiewicza właśnie przez nadmiernie rozpędzony pojazd. Myślę, że takie akcje powinny być priorytetem w pracy drogówki na codzień a nie tylko w niedzielę. To nadmierna prędkość jest pierwszą z przyczyn wypadków!

 5. Matka Polka jezdem !

  Słowa „nadmierna prędkość” zabrzmiały tu tak samo „precyzyjnie” jak: kompletnie pijany, ranny w stanie stabilnym, czy „było o włos od tragedii:, albo: „przestępca groził przedmiotem przypominającym broń”. 🙂
  Jest to skala ocen często używana na stronie 112

 6. Problem polega na tym że jak dojeżdzasz do skryżowania ustąp pierszeństwa to raczej zwalniasz aby upewnić się czy nic nie jedzie, analogicznie wygląda to z przejściem dla pieszych ns którym to pieszy ma pierwszeństwo i nie chce tu uogólniać i wrzucać wszystkich do jednego worka ale gdyby pieszy nie zaczął wchodzić na przejście to by tam stał do usranej śmierci bo większość kierowców widząc pieszego przed przejściem i tak się nie zatrzyma

 7. https://www.youtube.com/watch?v=yu5XqPOLAX4

  Wszystkim kierowcom polecam zapoznać się z tym filmem!!!

 8. Też mi wielka akcja na trasie na radom do granic woj lubelskiego nawet żadnego radiowozu nie widziałem

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas