W najbliższą niedzielę policyjna akcja „Prędkość”

Już w najbliższą niedzielę policja przeprowadzi w całym województwie akcję „Prędkość”. Tego dnia policjanci będą prowadzić zintensyfikowane działania ukierunkowane głównie na ujawnianie kierujących poruszających się z nadmierną prędkością.

W najbliższą niedzielę, od samego rana, policjanci w całym województwie lubelskim będą prowadzić akcję „Prędkość”. Oprócz kontroli prędkości pojazdów, mundurowi zwrócą szczególną uwagę na trzeźwość kierujących oraz skontrolują czy dzieci przewożone w pojazdach są prawidłowo zabezpieczone.

W działaniach wykorzystane będą m.in. urządzenia do ręcznego pomiaru prędkości oraz nieoznakowane radiowozy z wideorejstratorami.

Niestety nadal nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, szczególnie tych, które niosą za sobą największe żniwo ofiar śmiertelnych. Wciąż wielu kierowców zapomina, że pieszy czy rowerzysta w zderzeniu z pojazdem nie ma żadnych szans – nie chroni go nic – kiedy kierującego chroni poduszka powietrzna oraz pasy bezpieczeństwa.

2016-02-26 17:14:27
(fot. ilustr. lublin112.pl)

39 komentarzy

 1. tak jak każdy kierowca, też jestem pieszym

  Autor artykułu napisał: „Wciąż wielu kierowców zapomina, że pieszy czy rowerzysta w zderzeniu z pojazdem nie ma żadnych szans – nie chroni go nic – kiedy kierującego chroni poduszka powietrzna oraz pasy bezpieczeństwa.”

  Ja bym dodał, że wciąż wielu pieszych o tym zapomina.

  • Świetny komentarz. Ja też zawsze uważam, że jeśli pieszy wyłazi „na oślep” nawet na przejściu to pomimo winy kierowcy szkody samochodu w porównaniu do szkody na zdrowiu pieszego są bez porównania. Niech to będzie wystarczający apel do pieszych „siedzących” na przejściu w telefonach, słuchawkach itp. i do kierowców o przewidywanie ewentualnych zdrarzeń

  • Tak właśnie jest w Świdniku. Nie dość, że tam jest przejście obok przejścia to piesi przechodzą też poza nimi.

   • męczennik 4 kółek

    W najlepszej rodzinie znajdzie się „święta krowa”, która uważa, że jej „sie należy” łazić po jezdni na ukos jak po sołtysowej miedzy.
    Dziś przed paroma minutami, na ul. Kunickiego przed „tunelem”, na wysokości kościółka polsko katolickiego, przed maskę mojej „foczki” wydarła Matka Polka ciągnąc za ręce dwoje dzieci.
    Ostre hamowanie ocaliło cała trójkę. Początkowo chciałem idiotce nabluzgać, ale pomyślałem, że i tak nie będzie wiedziała o co mi „kaman” i pojechałem dalej.

   • A szczególnie jak jest targ w sobotę. Wyjda mochery i maja w d…e czy przejscie czy nie wychodza

  • Mario - jeden z dwóch

   100% prawdy… Bycie pieszym w żaden sposób nie zwalnia Was/Nas z myślenia – i tu nawet nie chodzi o zapominalstwo; bardziej o rozproszenie uwagi: osławione słuchawki w uszach i smartfon w dłoni, rozmyślanie o niebieskich migdałach lub zgoła zachowania przynależne sztucznej „niedorobionej” inteligencji oraz… RUTYNA – choć ten aspekt dotyczy oby stron na drodze: pieszych i kierowców.

   Ja oczywiście w weekend zdejmuję nogę z gazu – robię to z reguły zawsze kiedy wożę się z rodziną… Więc szczególnie w soboty i niedziele.

   Oby Misiaczki nie miały z nami, kierowcami, za dużo roboty 😉

   Pozdrawiam

 2. Dobre info 🙂

 3. Bardzo dobre info. Mam nadzieje, że wpadnie jak najwięcej idiotów. Wielu kierującym trzeba takich trzymiesięcznych ferii.

  • Bedzie smiesznie jak Ciebie tez zlapia. Bo pamietaj ze 70km/h w zabudowanym to tez wykroczenie.

   • A gdzie napisałem ze jezdze wiecej niz 50 km/h w zabudowanym? Aha ilosc łapek czerwonych jest wprost proporcjonalna do liczby idiotow na drogach. Panowie policjanci robcie takie akcje az do skutku. Badzcie wszedzie i o kazdej porze a szczegolnie tam gdzie najmniej Ci idioci sie Was spodziewaja.

   • Albo Ciebie, bo wtargniesz na przejście przed radiowóz tak jak dziś zrobił jeden inteligent na filaretów (bo przecież przejście dla pieszych jest też dla „świętych krów” ze smartfonem w łapie i brakiem mózgu przy jego obsłudze. Szacun dla Policji, że go zatrzymała i oby dostał mandat

  • to jeszcze powinni zająć się tymi którzy blokują lewy pas ruchu, bo kretyn jeden z drugim myśli że jak jest ograniczenie do 70 to może sobie jechać lewym pasem swoje 50 i nikt mu nic zrobić nie może a za to też jest mandat tak jak za przekroczenie

   • Pokaz mi artykuł na to ze nie mogę jechać 30km/h lewym pasem w zabudowanym. Jak chcesz jechać szybciej to masz problem możesz wyprzedzić prawym pasem jeśli istnieje taka możliwość. Taka jest prawda i takie sa przepisy i nic z tym nie zrobisz choćbyś mruga światłami i trąbił to kierujący z przodu ma to gdzies i nic mu nie zrobią. To tylko kultura jazdy wymaga tego aby jeździć prawym pasem.

    • Artykuł 16 prawa o ruchu drogowym wyraźnie mówi, że poruszamy się możliwie najbliżej prawej strony. Lewym możemy jechać tylko w przypadku wyprzedzania, omijania przeszkód bądź w godzinach szczytu, gdy zakorkowane są wszystkie pasy.

    • Spróbuj sobie kolego pojechać na egzaminie w ten sposób jak opisujesz to szybciej zmienisz się na miejsca z instruktorem niż Ci się wydaje 🙂

    • Chłopie!!! Kto ci dał prawo jazdy??? Przecież ty nie znasz podstawowego przepisu nakazującego jazdę prawą stroną ( z drobnymi wyjątkami). Nie każdy musi być kierowcą. Ty na pewno się do tego nie nadajesz. Naucz się przepisów, bo przez trakich jak ty są korki i wypadki. To ze nauczyles się poruszać pojadem do przodu, nie czyni cię kierowcą. Problemy zaczynają się jak się trzeba wykazać jakąkolwiek znajomością przepisów. Ty ich po prostu nie znasz. I w dodatku kompromitujesz się na forum…

    • Ares1990 Ty na pewno jesteś ze Świdnika.

    • A także Artykuł 19 ustęp 2 punkt pierwszy kodeksu (Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym). Taryfikator (w związku z artykułem 90 kodeksu wykroczeń) przewiduje za jazdę z prędkością utrudniającą ruch innym dwie stówy mandatu i 2 punkty karne.

    • Doucz się proszę, zanim publicznie będziesz się wypowiadał.

     Art. 90 KW.

     Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny albo karze nagany.

 4. Powinno zrobic z soboty na niedziele

 5. a ciekawe kiedy to policja zajmie się wyjeżdżającymi w lewo z Biedronki na podwójnej ciągłej na ul.Abramowickiej , jeżdżącymi ul.Kunickiego na wprost z pasa do skrętu w lewo w ul.Mickiewicza oraz zawracaniem na skrzyżowaniach gdzie widnieje strzałka kierunkowa tylko do skrętu w lewo ??? Wrażenie mam że Policja jest tylko „szkolona” do trzymania suszarki i do nabijania kasy do budżetu . Oczywiście trzeźwość należy sprawdzać i to często ale też zajmować się kradzieżami które sądy traktują jako małą szkodliwość społeczna czynu …….według mnie 70 km w obszarze zabudowanym to też mała szkodliwość społeczna czynu ………………

 6. Wiersz o akcji niedzielnej

  „Rano, wieczór,
  We dnie, w nocy…
  Strzeż policjancie prędkości i mocy
  Aby szaleni kierowcy
  Prędkości nie przekraczali
  Gdyż wtedy zobaczą bardzo późno w oddali
  Migające stroboskopy….
  A potem mandaty, wszelkie graty na lawety…
  I będziemy mieli co będziemy chcieli….

  A te mandaty bracia mili
  Będą jedynie na wasze życzenie
  Gdyż policjant nasz brat nie udzieli rozgrzeszenie
  Lecz ksiądz i spowiedź w Kościele w niedzielę…

  I przez rok moi mili punkty będę was straszyły
  Czy przekroczysz limit czy też nie
  Ale jedynie to od was zależy czy punkty będą zbierane….
  Czy drogi, autostrady będą budowane z tych mandatów….
  A może policjanci dostaną nowe wozy by gonić nie kozy a osłów za kierownicami….”

 7. No masz,a ja się właśnie na niedzielę umówiłem na ściganie po mieście 🙂 może to właśnie z miśkami:D

 8. Jak dobrze, że „mundurowi zwrócą szczególną uwagę na trzeźwość kierujących oraz skontrolują czy dzieci przewożone w pojazdach są prawidłowo zabezpieczone”… bo poza akcją nie zwracają szczególnej uwagi na takie tam wykroczenia, błahostki… To nie powinna być akcja, to powinna być CODZIENNOŚĆ pracy policjanta, od tego tam są, takie mają obowiązki!

 9. STOP WARIACTWU DROGOWEMU

  Dziękujemy za info. Przynajmniej wiemy żeby w tą niedziele jeździć zgodnie z przepisami, nie to że tak dosłownie……………… ale będziemy mieli oczy dookoła głowy 😉

 10. A jakby nie ta akcja,to co oni by robili w niedzielę?

 11. Wczoraj byłem świadkiem „suszenia” kierowców po salonem mercedesa. Pan policjant stał kolo przejścia dla pieszych i był tak skoncentrowany na swojej robociew że przed jego nosem samochody wyprzedzaly się na przejściu, na którym byli piesi. Nie wyglądało to dobrze.

 12. Jestem ciekaw kiedy w końcu Hołowczyc zoctanie ukarany za prędkość

 13. wyindywidualizowanyzrozentuzjazmowanegotlumu

  Znowu jakaś propagandowa akcja, która nie będzie miała nic wspólnego z rzeczywistością. Po pierwsze, po co robić takie „bezpieczne dni”? Każdego dnia powinni dbać o to, żeby przysłowiowy Kowalski dojechał od punktu a do punktu b. Codziennie pokonuję po naszym województwie około 300km i czasem przez cały dzień nie widzę drogówki, a dzieje się, oj dzieje się coś strasznego na naszych drogach. Wystarczy zaobserwować w lusterku takiego dekla i już wiadomo, że to albo LC, LTM lub LLE. W samym Lublinie to prym w głupocie wiodą LSW, LKR i LUB. Problem w tym, że nasza drogówka albo nie chce, albo nie potrafi poradzić sobie z tym odsetkiem bandytów drogowych ustawiając swoje przyrządy pomiarowe nie tam, gdzie trzeba. Mogę powiedzieć tylko, że na drogach naszego województwa dzieje się źle, ale na drogach lokalnych to jest już dramat. Żeby wyprzedzić, żeby pierwszy, żeby przekroczyć, bo mam bat na dachu, a na światłach i tak stoję obok dekla. Jeśli taki delikwent ma problem z tym, że ktoś go wyprzedzi, to może ma jakieś kompleksy, z którymi sobie nie radzi? Może warto wysłać takiego łobuza na badania psychologiczne i może okaże się, że nie nadaje się na kierowcę.

 14. Proponuję wziąć pod uwagę ul. Wyzwolenia w Lublinie. Kierowcy jadący od strony Głuska osiągają zawrotne prędkości dojeżdżając do ul. Mickiewicza ( myślę, że czasami nawet blisko 100 km/h ). Obserwuję to od dawna. Moja córka kiedyś została potrącona na przejściu przy Mickiewicza właśnie przez nadmiernie rozpędzony pojazd. Myślę, że takie akcje powinny być priorytetem w pracy drogówki na codzień a nie tylko w niedzielę. To nadmierna prędkość jest pierwszą z przyczyn wypadków!

 15. Matka Polka jezdem !

  Słowa „nadmierna prędkość” zabrzmiały tu tak samo „precyzyjnie” jak: kompletnie pijany, ranny w stanie stabilnym, czy „było o włos od tragedii:, albo: „przestępca groził przedmiotem przypominającym broń”. 🙂
  Jest to skala ocen często używana na stronie 112

 16. Problem polega na tym że jak dojeżdzasz do skryżowania ustąp pierszeństwa to raczej zwalniasz aby upewnić się czy nic nie jedzie, analogicznie wygląda to z przejściem dla pieszych ns którym to pieszy ma pierwszeństwo i nie chce tu uogólniać i wrzucać wszystkich do jednego worka ale gdyby pieszy nie zaczął wchodzić na przejście to by tam stał do usranej śmierci bo większość kierowców widząc pieszego przed przejściem i tak się nie zatrzyma

 17. https://www.youtube.com/watch?v=yu5XqPOLAX4

  Wszystkim kierowcom polecam zapoznać się z tym filmem!!!

 18. Też mi wielka akcja na trasie na radom do granic woj lubelskiego nawet żadnego radiowozu nie widziałem

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8277zł 0.59%
  • GBP 4.9698zł 0.03%
  • EUR 4.2447zł 0.24%
  • CHF 3.9539zł 0.33%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Lublin zagra dla Australii
   Lublin na weekend 17-19 stycznia
   Magiczna Latarnia – startują zapisy dla klubu filmowego dla dzieci
   Masz pomysł na biznes? Przyjdź na spotkanie
   RCKiK Lublin – zaproszenie do udziału w terenowych akcjach poboru krwi
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.