W naczepie ciężarówki próbowali dotrzeć do Holandii. Obywatele Iranu i Syrii zatrzymani (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Oddziału Celnego z Hrebennego ujawnili w kontrolowanej ciężarówce dwóch nielegalnych migrantów. Mężczyźni próbowali wjechać do Polski ukryci w naczepie pojazdu.

W miniony piątek na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze straży granicznej oraz służby celno-skarbowej, podczas wspólnej kontroli naczepy samochodu ciężarowego ujawnili dwóch nielegalnych migrantów. Krajem docelowym, do którego chcieli dotrzeć nielegalni migranci z Iranu i Syrii miała być Holandia.

Mężczyźni w wieku 24 i 26 lat nie posiadali dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Polski. Obaj zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy straży granicznej. Po pobraniu od nich próbek na obecność SARS-CoV-2, nielegalni migranci zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych NOSG.

Pomimo wniosku o przekazanie nielegalnych migrantów służbom granicznym Ukrainy w ramach readmisji uproszczonej, strona Ukraińska odmówiła ich przyjęcia. Mężczyznom przedstawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu, obaj mężczyźni zostaną umieszczeni w ośrodku strzeżonym. Do sprawy został zatrzymany również 52–letni obywatel Turcji, który był kierowcą kontrolowanej ciężarówki. Mężczyźnie przedstawiono zarzut pomocnictwa w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej. Czyn ten usankcjonowany jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Po zakończeniu czynności procesowych, kierowcę ciężarówki zwolniono i zezwolono na dalszą podróż.

(fot. NOSG)

Zobacz również

4 komentarze

  1. Po co było zatrzymywać.Jechali do Holandii trzeba było puścić.Teraz same kłopoty.Ukraina olała prawo i ma naszych pograniczników gdzieś.Podatnik zapłaci za to.

  2. Wyszkolić i zrzucić nad Izraelem

  3. Szkoda ludzi. Ja bym przymknął oko.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie
Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”