Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Szykują się do budowy nowej siedziby Urzędu Miasta. Stary budynek zostanie zburzony (wizualizacje)

Ma mieć siedem kondygnacji naziemnych oraz parking podziemny, ok. 7,6 tys. mkw powierzchni biurowej i skupi w sobie większość wydziałów i biur Departamentu Inwestycji i Rozwoju. W miejscu obecnego biurowca Urzędu Miasta postawiona zostanie nowa siedziba urzędników.

We wtorek ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie oraz wybudowanie nowej siedziby Urzędu Miasta. Wykonawca będzie miał za zadanie w ciągu trzech miesięcy stworzyć wstępny projekt budowlany a w rok dokumentację techniczną niezbędna do uzyskania pozwoleń na rozbiórkę obecnego i budowę nowego biurowca. Następnie przez cztery miesiące mają powstać projekty wykonawcze i pozostałe opracowania wraz z dokumentacją kosztorysową i specyfikacjami. Sam budynek ma być gotowy do końca września 2023 r.

Nowy biurowiec będzie miał 29-metrów wysokości, znajdzie się w nim siedem kondygnacji naziemnych oraz parking podziemny. Łączna powierzchnia użytkowa ma wynosić około 13,7 tys. m2, w tym ok. 7,6 tys. mkw to powierzchnia biurowa. Budynek stanie przy ul. Leszczyńskiego, w miejscu obecnej siedziby Urzędu Miasta, która to zostanie wyburzona.

Jak wyjaśnia Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, celem realizowania tej inwestycji jest usprawnienie pracy urzędu a w szczególności poprawa warunków obsługi interesantów oraz komunikacji między poszczególnymi wydziałami. W biurowcu zostanie zlokalizowana większość wydziałów i biur Departamentu Inwestycji i Rozwoju: Wydziały – Architektury i Budownictwa, Funduszy Europejskich, Geodezji, Gospodarki Komunalnej, Gospodarowania Mieniem, Planowania, Ochrony Środowiska, oraz Biura – Miejskiego Architekta Zieleni, Miejskiego Konserwatora Zabytków, Rewitalizacji i Klimatu oraz Zarządzania Energią. Do tej pory jednostki te mieściły się w biurowcu przy ul. Wieniawskiej 14, a także w siedzibach przy ul. Zana 38, Peowiaków 13, Złotej 2, Leszczyńskiego 14.

Na Leszczyńskiego trafi też część pracowników Wydziału Organizacji Urzędu, Biura Obsługi Kancelaryjnej, Biura Obsługi Prawnej, a także Biuro Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Powstanie tu także nowe Biuro Obsługi Mieszkańców z 12 stanowiskami obsługi. Łączna przewidywana liczba pracowników Urzędu w nowej lokalizacji wyniesie ok. 570. To wszystko ma sprawić, że mieszkańcy będą mieli możliwość obsługę wielu spraw w jednym miejscu.

Miasto wymaga, aby wykonawca projektując budynek, tak rozplanować podział pomieszczeń, aby w jednym pionie oprócz poszczególnych pokoi dla pracowników znalazły się: sekretariat, zaplecze sekretariatu, pokoje dyrektora oraz zastępców. Na poszczególnych kondygnacjach powinny też być pomieszczenia bez dostępu światła, w których zlokalizowane zostaną archiwa akt oraz skład chronologiczny. Na przedostatniej i ostatniej kondygnacji biurowca mają zaś znaleźć się dwie nowoczesne sale konferencyjne z kompletnym sprzętem audiowizualnym, m.in. projektorami, ekranami oraz nagłośnieniem. W biurowcu ma również zostać zamontowany monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, system kontroli dostępu do pomieszczeń technicznych i wydzielonych stref budynkowych, system rejestracji czasu pracy, system rozpoznawania tablic rejestracyjnych i powiązany z tym dostęp do parkingu podziemnego. Koszt całej inwestycji został oszacowany na ok. 80 mln zł.

Szykują się do budowy nowej siedziby Urzędu Miasta. Stary budynek zostanie zburzony (wizualizacje)

Szykują się do budowy nowej siedziby Urzędu Miasta. Stary budynek zostanie zburzony (wizualizacje)

Szykują się do budowy nowej siedziby Urzędu Miasta. Stary budynek zostanie zburzony (wizualizacje)

Szykują się do budowy nowej siedziby Urzędu Miasta. Stary budynek zostanie zburzony (wizualizacje)

(fot. UM Lublin)

37 komentarzy

  1. My Polacy żyjemy w biednym państwie, wielu nie starcza od pierwszego do pierwszego. Grupa społeczna w postaci polityków jest od tego oderwana. Kupują 300 nowych aut, stawiają budynki jak wyżej. Z dnia na dzień decydują o zamknięciu całych sektorów, pozbawiają ludzi środków do życia, skazują grupy społeczne na biedę. Ten rząd jest antypolski i nie piszę tu o tylko pis. Żyjemy w demokracji, której jesteśmy niewolnikami. Wyborcami następnych, którzy nas oszukują, okradają i bawią się za nasze

    • Antypolski i najśmieszniejsze jest to, że oni nazywają sie katolikami a nie przejawiają żadnych wartości chrześcijańskich.

  2. URZĘDY TRZEBA LIKWIDOWAĆ ——– NIE ROZBUDOWYWAĆ!!!!!!

  3. Po co to komu? Mieszkańcy się nie zgadzają. Urzędnik nie jest dla Petenta w naszym kraju!

  4. „celem realizowania tej inwestycji jest usprawnienie pracy urzędu” dobra ściema nie jest zła 😀

  5. Jakie to brzydkie. Zmieńcie projekt i kolorystykę, bo to będzie następny budynek do listy „lubelski koszmarek”.

  6. najważniejsze, ze zostanie wybrany stosowny wykonawca. Mający oczywiście referencje od stosownych przyjaciół królika

  7. jedno jest pewne, ten budynek musi baaardoz dużo kosztować, bo po co zrobić go tanio i dobrze skoro można dać zarobić żukowskim znajomym i rodzinie z developerki i budowlanki

Wiadomości z info112