690 680 960

W Łukowie rusza trzecia linia komunikacji miejskiej. W tym celu zakupiono w Czechach używane autobusy

Od jutra mieszkańcy Łukowa będą mieli do dyspozycji kolejną linię komunikacji miejskiej. Trasa została wyznaczona w ten sposób, aby z autobusów mogli też korzystać osoby mieszkające z dala od centrum.

W poniedziałek 3 stycznia na ulice Łukowa wyjedzie nowa linia komunikacji miejskiej. Autobusy Ł3 będą kursować od poniedziałku do piątku między ul. Łapiguz a ul. Farfak. Pierwszy kurs zaplanowano o godz. 5 rano, ostatni zjedzie z trasy o godz. 21. Będzie to najdłuższa linia w mieście, przejazd w jedną stronę to dystans 8 km. Jak wskazują władze miasta, jest to ukłon w stronę osób mieszkających z dala od centrum.

Trasa autobusu wiedzie z ul. Boczna Łapiguz przez ul. Łapiguz, Warszawską, Rogalińskiego, Partyzantów, Międzyrzecką, 11 Listopada, Kościuszki, Konarskiego do ul. Farfak. Rozkład jazdy obejmuje po 15 kursów w każdą stronę ze średnią częstotliwością co godzinę. Przejazd łukowską komunikacją miejską jest bezpłatny.

Nową linię Ł3, podobnie jak dwie pozostałe, czyli Ł2 oraz prowadzącą nad zalew Zimna Woda wakacyjną linię Ł1, będzie w dalszym ciągu obsługiwał łukowski PKS. W tym celu spółka zakupiła w Czechach używane autobusy marki SOR. Przed świętami pojazdy dotarły do Łukowa. Miasto obliczyło, że koszt uruchomienia nowej linii wyniesie ok 480 tys. zł rocznie. Zaś całe funkcjonowanie komunikacji miejskiej ma kosztować w tym roku blisko 800 tys. zł.

(fot. PKS Łuków)

16 komentarzy

 1. Mogli odkupić z Chełma te poniemieckie 😉

  • Te stare Mercedesy z Chełma nie nadają się do dalszej eksploatacji gdyż są zdewastowane przez patologię. Czesi potrafią dbać o wspólną własność dlatego od nich kupują autobusy.

 2. Fajne autobusy . I o dziwo , chociaż już używane to są bardzo wygodne i dłużej posłużą aniżeli te lubelskie autosany co się wszystko w nich trzęsie wraz z pasażerami zakupione przez ZTM .

 3. widziałem ptaka cień

  aż trzy linie? no, nie, nie, nie …

 4. widziałem ptaka cień

  łapiguz, farfak, zimna woda i sor … zapamiętajcie te nazwy, love łuków!

 5. I nadal bezpłatnie, i to jest coś.

 6. Mieszkanka Farfaka

  A ja się pytam kiedy i o której linia Ł3 ruszyła??? Dzisiaj pierwszy dzień i drugi kurs, a autobus nie przyjechał. Druga sprawa kurs o 6 32 z ul Farfak( Tartaczna)- to którym dzieciom będzie pasował autobus jak mają na 8? Nawet pod Bepem to jest prawie 6.50 a może to ten kurs ma pasować co jedzie 8.03? W drugą stronę rzeczywiście lepiej dojeżdżają kursy pod szkoły, ale od strony Farfak żaden kurs nie pasuje pod żaden dzwonek. Myślę, że warto było by przemyśleć tą sprawę i wypośrodkować przynajmniej te godziny, którymi mogli by dojeżdżać uczniowie.

 7. Przejazd komunikacją miejską ,,bezpłatny” ! Tylko ciekawe skąd mają pieniądze na miejską komunikację?

  • Pewnie skątowni . Nie ważne skąd , ważne że mają . Może POgonili tych co kroili , to rząd dopłaca .

   • Budżet rzecz święta!

    Jak obecni rządzący tak samo i poprzednia ekipa kradła z naszych kieszeni mówić, że nam daje pieniądze!

 8. Metropolia Łuków welcome 😉

 9. A nie można dogadać się z gmina i pojechać 2km dalej przez Zalesie i wrócić Sieciaszka?

 10. Wykluczony przez alternatywę

  Jaki to ukłon wobec mieszkańców? Alternatywny włodarz nie dba o wszystkich. Po niektórych ulicach trzy linie autobusowe się tłoczą jedna po drugiej a ulice, na których od zawsze była linia autobusowa są z premedytacją pomijane, gdzie są przychodnie i ludzie starsi. Komuś zależy na upadku tej komunikacji bo jest nie racjonalną, nieefektywna a przez złe planowanie niedochodową. Żenada łukowska, nie komunikacja.

Kursy walut

 • USD 4.4787zł 0.84%
 • GBP 5.4534zł -0.04%
 • EUR 4.6995zł 0.21%
 • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ