690 680 960

Naprawiał seata, w pewnym momencie nastąpił wybuch. Dwie poparzone osoby trafiły do szpitala

Z licznymi oparzeniami ciała trafili do szpitala dwaj mężczyźni, którzy zostali ranni na skutek wybuchu oraz pożaru podczas naprawy samochodu. Z pojazdu najprawdopodobniej wydobywał się gaz.

W niedzielę około godziny 14 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o wybuchu i pożarze budynku w miejscowości Sitaniec Wolica w powiecie zamojskim. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

W momencie przyjazdu ratowników murowany garaż w całości objęty był ogniem. Obok znajdowały się dwie ranne osoby. Mężczyźni w wieku 24 i 49 lat z licznymi oparzeniami m.in. twarzy i rąk, zostali przetransportowani do szpitala.

Jak wstępnie ustalono, właściciel posesji naprawiał auto. W trakcie prac najprawdopodobniej doszło do rozszczelnienia instalacji LPG. W pewnym momencie nastąpił zapłon ulatniającego się gazu, a w konsekwencji jego wybuch. Zaczął się też palić naprawiany seat.

Obrażeń ciała doznał też znajdujący się w pobliżu mężczyzna, który ruszył na pomoc. Jak nam przekazano, obaj poszkodowani mają oparzenia II stopnia. Działania służb ratunkowych trwały ponad godzinę. Straty wywołane pożarem oszacowano wstępnie na kwotę 100 tys. zł. Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

16 komentarzy

  1. ,aa,boKrzycho.paPj

    Takie bomby gazowe wielu kierowców wozi z tyłu w podłodze bagażnika , tuż przy tylnym zderzaku.Kierowcy siedzący na zderzaku,nawet nie przypuszczają, że są o krok od bomby gazowe i śmierci

Kursy walut

  • USD 4.4834zł 0.1%
  • GBP 5.438zł -0.28%
  • EUR 4.6968zł -0.06%
  • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ