690 680 960

W Lublinie wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego centrum stomatologii (zdjęcia)

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wraz z ministrem Arturem Soboniem, senatorami i posłami RP na czele z Elżbietą Kruk wzięli udział w poświęceniu i wmurowaniu kamienia węgielnego w powstającym nowym centrum stomatologii.

We wtorek 14 maja w Lublinie miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego na budowie nowej siedziby Stomatologicznego Centrum Klinicznego przy ul. Chodźki 6 w Lublinie, której wykonawcą jest STRABAG. Inwestycja realizowana jest w formule „projektuj i buduj”. Faza projektowania rozpoczęła się w maju 2018 roku, a w okresie letnim rozpoczęły się prace budowlane. Kontrakt zostanie zrealizowany w ciągu 23 miesięcy od dnia podpisania umowy.

W trakcie uroczystości poseł Kruk odczytała list od premiera RP Mateusza Morawieckiego, natomiast akt poświęcił bp Józef Wróbel. Stomatologiczne Centrum Kliniczne przyjmuje ok. 80 tys. pacjentów rocznie. Obecnie znajduje się w dwóch lokalizacjach przy ul. Karmelickiej i Lubartowskiej. Od roku trwa budowa nowego obiektu przy ul. Chodźki 6. Koszt inwestycji wynosi 52 mln zł. 30 mln pochodzi z dotacji Ministerstwa Zdrowia, 11 mln ze środków własnych Uniwersytetu Medycznego, a 11 mln ze sprzedaży budynku przy ulicy Karmelickiej.

Nowy budynek będzie liczyć 8200 metrów kwadratowych. Znajdzie się w nim 136 stanowisk do leczenia stomatologicznego dla pacjentów. Dostępny będzie nowoczesny tomograf stożkowy przeznaczony do badań stomatologicznych. Główne badania, które będą prowadzone w centrum mają oscylować w temacie profilaktyki nowotworowej jamy ustnej.

W strukturach Stomatologicznego Centrum Klinicznego znajdą się również pracownia CBCT wraz z sterownią oraz pomieszczenie dla potrzeb instalacji drukarek 3D. Budynek wyposażony będzie w nowoczesne instalacje obiektowe, w tym instalacje wentylacji i klimatyzacji, instalacje zasilania awaryjnego, alarmowe, przeciwpożarowe, audiowizualne, kontroli dostępu, wi-fi oraz niezbędne instalacje gazów medycznych, a także np. instalację systemu kolejkowego.

 

 

(fot. STRABAG, Lubelski Urząd Wojewódzki)

25 komentarzy

 1. Głupi uśmiech na piance piwa

  Po kiego wała dalej zapraszają tych upasionych cwaniaków… Pasożytów…
  Psst… Tylko nie mówcie nikomu…

 2. Najważniejsze że dogodny czarny zrobił robotę… pewnie za darmo… ciemnogród….

 3. A PANI COSTAM COSTAM 🙂 BYŁA CHOCIAŻ DZIŚ TRZEŹWA? SWOJA DROGA ŁADNY SKŁAD-OBŁUDA, NIETOLERANCJA W JEDNYM….. BOŻE WIDZISZ I NIE GRZMISZ!

 4. Pani Kruk na pierwszym planie ….kandydatka do parlamentu europejskiego .Zaiste „zacnych „mamy kandydatów …Szkoda ze pani Pawłowicz nie kandyduje

 5. To co chciałem napisać już napisano wię powiem tylko jedno: PIS bracie, PIS…

 6. oo pewnie był alkohol, skoro dziś była ta co wczoraj ,,chorowała”… a z jakiej racji i po co ona tam ?

 7. Tak się frajerzy robi kampanię!

 8. Kamień węgielny to raczej wbudowuje się pod przyszłą budowę a nie w jej trakcie. No ale przecież nie ma to nic wspólnego z toczącą się kampanią wyborczą.

 9. No sami stomatolodzy na tych zdjęciach. Co oni mają wspólnego z naszymi zębami?

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi