Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie przybędzie kamer miejskiego monitoringu. Większość trafi na Felin

O kolejne cztery kamery zostanie rozbudowany system miejskiego monitoringu. Trzy z nich mają zostać zamontowane na osiedlu na Felinie.

Lublin szykuje się do rozbudowy systemu miejskiego monitoringu. Rozpoczęło się bowiem poszukiwanie firmy, która dostarczy i zainstaluje cztery kamery. Trzy z nich pojawią się na Felinie, a dokładnie na blokach przy ul. Zygmunta Augusta i Królowej Jadwigi. Lokalizacja czwartej, to budynek przy ul. Nektarowej.

To już kolejne kamery, jakie zaplanowano umieścić na osiedlu na Felinie. W ubiegłym roku urzędnicy zamawiali pięć kamer, z czego dwie z przeznaczeniem na ul. Jagiełły oraz jedną na ul. Zygmunta Augusta. Celem jest poprawa bezpieczeństwa w tym rejonie miasta. Jak nam przekazano, środki na ten cel przekazała rada dzielnicy Felin.

W planach jest także montaż kamer na wjeździe na Stare Miasto. W tym przypadku jednak urządzenia mają obserwować, czy pojazdy posiadają zezwolenia na wjazd na staromiejskie uliczki. Jedna z nich zanotowana zostanie na ul. Noworybnej, druga na ul. Olejnej.

System ma rozpoznawać numery rejestracyjne i porównywać je z tymi, umieszczonymi w bazie danych. Jeżeli auto nie będzie posiadało pozwolenia na wjazd na Stare Miasto, kierowca zostanie ukarany mandatem karnym.

(fot. UM Lublin)

11 komentarzy

 1. A kiedy system chiński i puknty ?

  • Doktor Piotruś

   Prędzej niż się spodziewasz – najpierw „pandemia” teraz „wojna”, a następnie planują wziąć nas głodem i chłodem. Wielcy tego świata przygotowują nam piekło jakiego świat jeszcze nie widział. Wszystko w umie „ratowania planety” i swoich bogatych tyłków.

 2. Co z tego że dacie mandat jakiemuś cwaniakowi z BMW czy zakreconemu bukietowi , jak oni wyjadą i będą jeździć nam pod oknami całą noc . Nie tędy doga na skruty urzędnicze .

 3. Dobra decyzja. Stary felin to największa patologia w mieście na ten moment.

  • A no Felinianie to taka patologia ze miejscami nawet nie ma komu ciszy nocnej zaklocic? po przeprowadzce z Kaliny to jak zamieszkac w jakims parku ciszy i spokoju?
   Kalina stolica Lublina?

 4. Może kilka na LSM bo tu diler w każdym bloku.

 5. Cukru nie ma od dawna bo „bracia” na bimber wykupili, węgla nie będzie dopóki górników za zwolnienia ich i zamknięcie kopalń nie przeproszą, susza bo modlitwy o deszcz nieskuteczne…
  ino nam do tych nieszczęść kamer brak.

 6. Dolna część pleców

  A propos cukru:
  Wczoraj o cukier zapytałem w jednej ze „Stokrotek”… Pani najpierw wytrzeszczyła gały, a potem zapytała: „Cukier, a co to jest ?
  A tymczasem w telewizji zapewniają, że cukier jest ino go sklepy nie zamawiają.

  • Nie siejcie paniki z tym cukrem, wczoraj w biedronce przy Solidarności można było kupić bez problemu.

Z kraju