690 680 960

W Lublinie przybędzie kamer miejskiego monitoringu. Większość trafi na Felin

O kolejne cztery kamery zostanie rozbudowany system miejskiego monitoringu. Trzy z nich mają zostać zamontowane na osiedlu na Felinie.

Lublin szykuje się do rozbudowy systemu miejskiego monitoringu. Rozpoczęło się bowiem poszukiwanie firmy, która dostarczy i zainstaluje cztery kamery. Trzy z nich pojawią się na Felinie, a dokładnie na blokach przy ul. Zygmunta Augusta i Królowej Jadwigi. Lokalizacja czwartej, to budynek przy ul. Nektarowej.

To już kolejne kamery, jakie zaplanowano umieścić na osiedlu na Felinie. W ubiegłym roku urzędnicy zamawiali pięć kamer, z czego dwie z przeznaczeniem na ul. Jagiełły oraz jedną na ul. Zygmunta Augusta. Celem jest poprawa bezpieczeństwa w tym rejonie miasta. Jak nam przekazano, środki na ten cel przekazała rada dzielnicy Felin.

W planach jest także montaż kamer na wjeździe na Stare Miasto. W tym przypadku jednak urządzenia mają obserwować, czy pojazdy posiadają zezwolenia na wjazd na staromiejskie uliczki. Jedna z nich zanotowana zostanie na ul. Noworybnej, druga na ul. Olejnej.

System ma rozpoznawać numery rejestracyjne i porównywać je z tymi, umieszczonymi w bazie danych. Jeżeli auto nie będzie posiadało pozwolenia na wjazd na Stare Miasto, kierowca zostanie ukarany mandatem karnym.

(fot. UM Lublin)

11 komentarzy

 1. A kiedy system chiński i puknty ?

  • Doktor Piotruś

   Prędzej niż się spodziewasz – najpierw „pandemia” teraz „wojna”, a następnie planują wziąć nas głodem i chłodem. Wielcy tego świata przygotowują nam piekło jakiego świat jeszcze nie widział. Wszystko w umie „ratowania planety” i swoich bogatych tyłków.

 2. Co z tego że dacie mandat jakiemuś cwaniakowi z BMW czy zakreconemu bukietowi , jak oni wyjadą i będą jeździć nam pod oknami całą noc . Nie tędy doga na skruty urzędnicze .

 3. Dobra decyzja. Stary felin to największa patologia w mieście na ten moment.

  • A no Felinianie to taka patologia ze miejscami nawet nie ma komu ciszy nocnej zaklocic😅 po przeprowadzce z Kaliny to jak zamieszkac w jakims parku ciszy i spokoju🤣
   Kalina stolica Lublina😁

 4. Może kilka na LSM bo tu diler w każdym bloku.

 5. Cukru nie ma od dawna bo „bracia” na bimber wykupili, węgla nie będzie dopóki górników za zwolnienia ich i zamknięcie kopalń nie przeproszą, susza bo modlitwy o deszcz nieskuteczne…
  ino nam do tych nieszczęść kamer brak.

 6. Dolna część pleców

  A propos cukru:
  Wczoraj o cukier zapytałem w jednej ze „Stokrotek”… Pani najpierw wytrzeszczyła gały, a potem zapytała: „Cukier, a co to jest ?
  A tymczasem w telewizji zapewniają, że cukier jest ino go sklepy nie zamawiają.

  • Nie siejcie paniki z tym cukrem, wczoraj w biedronce przy Solidarności można było kupić bez problemu.

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi