690 680 960

Rogatki uszkodzone, na znak stop nie każdy zwraca uwagę. Z ukrycia wszystko obserwuje straż ochrony kolei (zdjęcia)

Część kierowców poruszających się ul. Turystyczną nie zwraca uwagi, że przed przejazdem kolejowym pojawił się znak stop. Powoduje to niebezpieczeństwo wjechania przed pociąg, a także naraża na mandat, gdyż wszystko obserwują funkcjonariusze.

O tym, że wielu kierowców jeździ na pamięć, wiadomo od dawna. W przypadku zmiany organizacji ruchu, doprowadza to niebezpiecznych sytuacji a nawet kolizji i wypadków. Z tego też powodu część osób poruszających się ul. Turystyczną w Lublinie nie zauważa, iż na przejeździe kolejowym ustawiony został znak stop. Przyczyną jest awaria rogatek, które nie zamykają się przed nadjeżdżającym pociągiem.

Tymczasem jak alarmują nasi czytelnicy, wiele osób nawet nie zwalnia dojeżdżając do torów. Jednak niebawem mogą oni ponieść konsekwencje ignorowania oznakowania. Wszystko dlatego, że poczynania kierowców bacznie obserwują funkcjonariusze straży ochrony kolei, którzy ustawili w pobliżu mobilne centrum monitoringu.

Tego typu pojazdy zostały zakupione kilka lat temu i są wykorzystywane do rejestrowania wykroczeń popełnianych przez kierowców m.in. właśnie na przejazdach kolejowych. Samochody te posiadają wysokiej klasy cyfrowe kamery, które zapewniają doskonały obraz zarówno w dzień, jak też w nocy. Wszystko to ma na celu zdyscyplinowanie kierowców do przestrzegania przepisów, co z kolei zapewnienia zwiększenie bezpieczeństwa.

Jak ustaliliśmy, naprawa rogatek ma potrwać do 5 sierpnia.

(fot. lublin112, nadesłane)

58 komentarzy

  1. A wystarczyło by zasłonić sygnalizację i nikt by nie miał wątpliwości, że trzeba stosować się do znaku stop.

  2. Kartonowe państwo nie przewiduje nadzoru przejazdu w przypadku uszkodzonych rogatek? Tam powinien stać ten Bolek z ciemnego busa. Woleli postawić na odwal B20. I kto nam podskoczy? Bareja!

  3. Postawili busa, robią zdjęcia do mandatów. W końcu uzbierają na tą naprawę.

  4. Tak to widzę
    Kabaret TEY – „Na przejeździe”

Kursy walut

  • USD 4.2156zł 0.39%
  • GBP 5.2074zł 0.27%
  • EUR 4.5242zł 0.47%
  • CHF 4.6634zł 0.58%

Polub nas