Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie odbyła się manifestacja „Ani jednej więcej” (wideo, zdjęcia)

W sobotę po południu w centrum Lublina odbyła się manifestacja pod hasłem „Ani jednej więcej”. Udział w zgromadzeniu wzięło kilkaset osób.

Lubelska manifestacja, podobnie jak zgromadzenia w całym kraju, miała związek ze zgonem ciężarnej 30-latki z Pszczyny. Kobieta przed śmiercią wysyłała do rodziny SMS-y relacjonujące sytuację w szpitalu przed śmiercią. W jednym z nich napisała: „Dzięki ustawie aborcyjnej muszę leżeć. Nic nie mogą zrobić”.

Na zgromadzeniu w centrum Lublina, przed Ratuszem, pojawiło się kilkaset osób. Wśród przemawiających były posłanki Marta Wcisło oraz Joanna Mucha. Głos mogły zabrać również wszystkie chętne kobiety. Uczestnicy ze zniczy ułożyli serce przed zdjęciem zmarłej Izy, a po zakończeniu przemówień, znicze i transparenty trafiły przed drzwi budynku przy ul. Królewskiej, gdzie znajduje się siedziba PiS.

Na afiszach można było przeczytać: „Macie krew na rękach”, „Ani jednej więcej”, „Jej serce też ciągle biło”, „Ani jednej więcej, każda z nas może być kolejną ofiarą”, „To może być każda z nas”.

Zapis wideo z manifestacji pod Ratuszem w Lublinie.

(fot. wideo lublin112.pl)

18 komentarzy

  1. dziurawe spodnie dziada

    ci co manifestują to mają krew niewinnych dzieci na swoich obrzydliwych łapach

  2. Tylko dlaczego przed Ratuszem?

  3. A mi lekarz powiedział, żeby jak najdalej trzymać się od szpitali. I ja mu wierzę. Jest jeszcze trochę prawdziwych lekarzy z powołania.

  4. Żarty się skończyły do zobaczenia.

    Osunęliście wpis Antyk z mowa nienawiści nawołujący do przestępstwa ale zdążyłem wykonać zrzut ekranu i w poniedziałek idę z tym do prokuratury

Z kraju