690 680 960

W Lublinie odbył się koncert na rzecz fundacji Ołeny i Wołodymyra Zełenskich. Duża grupa osób brała w nim udział…za ogrodzeniem (zdjęcia)

Wczoraj w Lublinie odbył się koncert zorganizowany przez Radio Wolny Świat. W czasie wydarzenia zbierano pieniądze dla United24 – fundacji Ołeny i Wołodymyra Zełenskich.

W sobotę na Placu Zamkowym w Lublinie odbył się kilkugodzinny koncert zorganizowany przez Radio Wolny Świat. W czasie wydarzenia zbierano pieniądze dla United24 – fundacji Ołeny i Wołodymyra Zełenskich.

Na scenie wystąpili: Olivia Addams, Kalush Orchestra, Tymek, T.Love, Miuosh, Karaś/Rogucki, Krzysztof Cugowski z zespołem Mistrzów oraz Myslovitz. Całe wydarzenie było relacjonowane za pośrednictwem YouTube oraz rozgłośni radiowych zaangażowanych w organizację przedsięwzięcia.

Wejście na koncert było biletowane. Każdy, kto zakupił „cegiełkę” mógł wejść w rejon sceny. Najtańszy bilet kosztował 49 zł. Organizatorzy z przodu sceny i po bokach, dookoła terenu, gdzie odbywał się koncert, ustawili panele ogrodzeniowe z czarnym brezentem. Tak, aby osoby, które nie zakupiły biletów nie mogły oglądać wydarzenia. Nie przeszkodziło to jednak w tym, aby spora grupa osób oglądała koncert nie płacąc za bilet.

Dookoła Placu Zamkowego można było naliczyć kilkaset osób biorących udział w wydarzeniu, poza wyznaczonym na niego miejscem. Śmiało można powiedzieć, że przez 6 godzin, drugie tyle fanów muzyki, co przed sceną, bawiło się za ogrodzeniem. Oblegane były m.in. schody przed lubelskim Zamkiem, a także ul. Zamkowa oraz schody prowadzące ze Starego Miasta do Placu Zamkowego. Oprócz tego, można było spotkać sporo miłośników muzyki za sceną. Niektórzy nie kryli zdziwienia, że koncert organizowany w tym miejscu jest biletowany. Dotychczasowe wydarzenia muzyczne na Placu Zamkowym były bezpłatne.

Wszystkie pozyskane fundusze w ramach koncertu zostaną przeznaczone na centrum pomocy psychologicznej, medycznej i edukacyjnej dla dzieci pokrzywdzonych przez wojnę na Ukrainie. W imieniu Zarządu Województwa Lubelskiego inicjatywę wspierali na miejscu Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i członek zarządu Bartłomiej Bałaban.

(fot. lublin112.pl\UMWL)

83 komentarze

 1. Wydaje na co chcę

  *zajmij się swoim życiem

  • Lublin 112 pisał o koncercie, ale nie pisał że płatny. Po 2 koncert mogli zrobić na arenie i problemu był nie było.

 2. Dość juookrów w Polsce! Wracać do siebie!

  Macie ponad 80% obszaru wolnego od konfliktu!

  I pieniądze zbierajcie ale u swoich – mają mnóstwo kasy, co widac na ulicach, w galeriach itd..

  WRACAC juz czas!!

  • Masz racje, maja mnóstwo kasy, bo wywieźli to co dostali u nas tanio, albo za darmo i u siebie, tym co nie mieli wypasionych fur żeby do nas przyjechać, sprzedali ze stosowną przebitką. A teraz wracają i zaczynają żebrać o jeszcze.

  • Dość dezinformacji radzieckich agentów!

 3. jeszcze nam to wszystko wyjdzie bokiem

 4. 💩ram na ua.

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi