Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie odbędzie się Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego. Impreza w formie pikniku rodzinnego

Lubelscy motocykliści rozpoczynają sezon. Impreza będzie miała formę pikniku, podczas którego trakcie będą czekały zarówno na najmłodszych, jak też na tych, trochę starszych.

W najbliższą niedzielę 14 kwietnia w Lublinie odbędzie się impreza dla wszystkich motocyklistów oraz miłośników tego typu pojazdów. Wydarzenie ma charakter pikniku rodzinnego i co ważne, skierowane jest nie tylko do samych motocyklistów, lecz również do całych rodzin z dziećmi. Będzie to już trzecie rozpoczęcie sezonu motocyklowego organizowane przez Moto Inicjatywę.

Na wszystkich przybyłych oczekiwać ma sporo atrakcji. Tradycyjnie już nie zabraknie koncertów lubelskich zespołów rockowych – Deltha, Smoktau, będą pokazy tańca, pokazy ratownictwa medycznego przygotowane przez Ochotniczą Służbę Ratowniczą czy też Mistrzostwa Lubelszczyzny Motocyklistów w wyciskaniu sztangi. Z kolei najmłodszych ucieszą ogromne dmuchane zjeżdżalnie, możliwość jazdy trójkołowymi rowerkami, czy też malowanie twarzy. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami.

-Głównym celem naszego wydarzenia jest pokazanie społeczeństwu, że kochamy swoje życie, a motocykle to nasza największa pasja. Staramy się walczyć ze stereotypem potencjalnych „dawców organów” a także promować bezpieczną i kulturalną jazdę – wyjaśniają organizatorzy.

Impreza ma zostać podzielona na kilka stref. Strefa MOTO food truck to oczywiście miejsce, gdzie każdy będzie mógł się posilić czy też zaopatrzyć w napoje. W strefie MOTO Gadżety będzie możliwość zakupienia motocyklowych gadżetów, koszulek itp., w strefa Track day będzie można się dowiedzieć więcej na temat szkoleń motocyklowych organizowanych na torze w Ułężu a strefa drift-trike to miejsce, gdzie bawić się będą najmłodsi.

Cały czas ma być dostępny również Autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, w którym będzie można oddać krew dla potrzebujących, których znacznie przybywa w okresie wiosennym i wakacyjnym. Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego – Piknik Rodzinny Lublin 2019 rozpocznie się o godzinie 12:00 na terenie Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego. Wstęp jest oczywiście bezpłatny.

(fot. lublin112)

18 komentarzy

 1. Ciekawe ilu nie dojedzie ?

 2. Poproszę o jeszcze jedną atrakcję: trzy wozy policyjne do sprawdzania pomiaru dozwolonej miary hałasu z tych złomów, by te hałaso-złomy jak najmniej uprzykrzały życie mieszkańcom.
  Ze wsi przyjeżdżają i myślą, że hałasowanie w mieści to lans, w nas mieszkańcach wzbudzacie tylko litość, złość i pogardę !

  • Ojejujeju 😀 Jakiś Ty wrażliwy na hałas.. Powiedz gdzie mieszkasz, to podjadę starą, zdezelowaną Bejcą na przelocie i znienawidzisz również puszkarzy 😀

  • Litość nad sobą, złość i pogardę dla was samych za to że jesteście starymi pierdzielami.

 3. I znowu blokowanie miasta.
  Niech motocykliście nie zapominają, że wyłączność na korkowanie miasta mają samochody osobowe.

  • Żeby nie było.
   Jeszcze kilka razy w roku, przeważnie w weekend, na kilku ulicach w mieście: biegi, jazdy na rolkach/rowerach oraz przemarsze piesze podczas juwenaliów, pochodów religijnych itp.

   • Wystarczy, że te kilka razy w rok- przeważnie w weekend zamkniesz się w swoim pokoiku bez okien, odpalisz Redtube i zapomnisz na chwilę o całym świecie.
    Ja nie widzę wzmianki o blokowaniu, więc chyba przydałby się powrót do i poprawienie umiejętności czytania ze zrozumieniem

    • To, że na gejtubie nie widzisz wzmianki o blokowaniu, nie sprawi, że kilkaset przejeżdżających pojazdów nie spowoduje takiego zwiększenia ruchu, że powstanie/powiększy się korek.
     I nie chodzi o ten korek, który nosisz.

 4. Czyli że parady przez miasto nie będzie?

 5. Mała będzie???

 6. lepiej zobaczcie sobie pogode…..raczej nikt nie przyjdzie

 7. Pajace precz od motocykli,siedzieć w norach i ani mru mru bo nie rozumiecie kultu Jednośladów i całej kultury jaka istnieje u motocyklistów.Czy widział ktoś motocyklistę trąbiącego na innego jednoślada ,albo blokowaniu bo ja nie ,a właściciele 4 kółek to zero zasad i kultury.

Z kraju