Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie odbędzie się „Lubelski Spacer Wolnych Ludzi z Miłości do Wolności”

W najbliższy piątek w Lublinie odbędzie się „Lubelski Spacer Wolnych Ludzi. Z Miłości do Wolności”. Jest on organizowany przez różnorodne, oddolne grupy mieszkańców miasta skupione wokół ochrony praw człowieka, praw konstytucyjnych oraz praw pacjenta.

– Jesteśmy przekonani, że rezygnacja z wolności na rzecz bezpieczeństwa jest utopią i manipulacją społeczną, której konsekwencje są przewidywalnie niekorzystne dla nas, a bardzo korzystne dla rządów, lobbystów i korporacji ze szczególnym uwzględnieniem tych biotechnologicznych. Każde utracone podczas ostatnich prawie dwóch lat (na podstawie rozporządzeń) – prawo, należy odzyskać w znaczeniu prawnym, a nie nowomowie pandemicznej – informują organizatorzy.

Dodają, że Prawa Człowieka nie są przywilejem a paszport „segregacyjny” to ich absolutna dekonstrukcja. Zaznaczają, że mamy prawo decydować o sobie i swoich dzieciach, zdrowiu i ciele.

– Prosimy i zapraszamy wolnych i świadomych ludzi – pójdźmy razem na lubelski spacer, pełni akceptacji dla swojej różnorodności, a także z poczuciem uniwersalnych więzi międzyludzkich, które istnieją ponad podziałami politycznymi i religijnymi – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Wydarzenie rozpocznie się najbliższy piątek o godzinie 17:17. Trasa spaceru: Plac Zamkowy, Stare Miasto, Plac Łokietka, Deptak, Plac Litewski, Krakowskie Przedmieście, Aleje Racławickie, Plac Teatralny (przy Centrum Spotkania Kultur).

(fot. lublin112.pl)

49 komentarzy

  1. Norsk Arisk Black Metal

    A tymczasem na tzw. „proteście medyków” wg. organizatorów 30 tys. ludzi i ani jednej maseczki. Dystans społeczny tez coś niezbyt zachowywany. Przypominam, że mówimy o służbie zdrowia. A ludzie dalej wierzą w śmiertelnego wirusa, który nas wszystkich zabije (teraz to już na pewno, słowo ministra zdrowia) i skuteczność szczepionek, które są tak skuteczne że Izrael planuje już podawanie piątej dawki. 😀

  2. Brawo i wiadomo co PIS!

Z kraju