Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie odbędzie się demonstracja w obronie TVN. Podobne pikiety zaplanowano w całym kraju

Na przyszły tydzień w całym kraju zaplanowane zostały pikiety w obronie wolnych mediów. Przede wszystkim chodzi o tzw. ustawę lex TVN. W naszym regionie odbędą się w Lublinie i Białej Podlaskiej.

We wtorek 10 sierpnia zaplanowane zostały ogólnopolskie pikiety w obronie wolnych mediów. Dokładnie chodzi głównie o tzw. ustawę lex TVN, za pomocą której Prawo i Sprawiedliwość zamierza uniemożliwić TVN uzyskiwanie koncesji na rozpowszechnianie swoich kanałów. Posłowie twierdzą, że wprowadzając zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji chcą chronić nadawców przed obcym kapitałem.

Na dzień przed zapowiadaną debatą w Sejmie o lex TVN, Komitet Obrony Demokracji postanowił zorganizować protesty w obronie wolnych mediów. Do tej pory do akcji dołączyło ponad 30 miast. Z naszego regionu jest to Lublin i Biała Podlaska.

– My, obywatele i obywatelki o rozmaitych poglądach i profesjach, wierni swoim różnym przekonaniom i wyznaniom, pochodzący z wielu środowisk społecznych i zawodowych, z polskich miast, miasteczek i wsi, świadomi, że jedną z najważniejszych podstaw demokratycznego państwa jest istnienie wolnych i niezależnych mediów, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP, który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, „w trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny” – stajemy razem – by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce – wyjaśnia Magdalena Bielska z Zarządu Głównego KOD.

Do organizacji pikiet włączyły się także środowiska dziennikarskie. Wśród nich są m.in. Fundacja Grand Press oraz Towarzystwo Dziennikarskie. Do tego dochodzą organizacje społeczne: Obywatele RP, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Ogólnopolski Strajk Kobiet i Akcja Demokracja. W każdym z miast protesty rozpoczną się o tej samej porze, o godz. 18:00.

W Lublinie odbędzie się demonstracja w obronie TVN. Podobne pikiety zaplanowano w całym kraju

(fot. Grupa Discovery, KOD)

104 komentarze

  1. Obronimy TVN przed katokomunistami.

  2. TVN= DNO ,

Z kraju