Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Łęcznej zbudują kładkę nad drogą prowadzącą nad jeziora. Poruszać się nią będą piesi i rowerzyści

Jeszcze w tym roku w Łęcznej, na wysokości kościoła pw. św. Marii Magdaleny, ma powstać kładka dla pieszych i rowerzystów. Inwestycja realizowana będzie w ramach drugiego etapu rewitalizacji Starego Miasta.

Urząd Miejski w Łęcznej ogłosił przetarg na budowę kładki nad ulicą Lubelską, czyli drogą wojewódzką nr 820 prowadzącą na Pojezierze Łęczyńsko – Włodawskie. Obiekt będzie miał 78 metrów długości i 4 metry szerokości. Kładka będzie posiadała podpory o konstrukcji żelbetowej oraz nawierzchnię z żywicy epoksydowo-poliuretanowej. Przeznaczona będzie dla pieszych i rowerzystów. Po obu stronach zamontowana zostanie balustrada wyposażona w dodatkowe poręcze przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Kładka zostanie zlokalizowana naprzeciwko kościoła pw. św. Marii Magdaleny. Zaczynać się będzie od ul. Świętoduskiej zaś kończyć przy ul. 11 Listopada. Oświetlona będzie za pomocą ledowych lamp, zamontowanych w pochwycie balustrady, które będą świeciły światłem o barwie od białej do dziennej. Łącznie po obu stronach kładki zostanie zainstalowanych około 300 opraw.

Inwestycja realizowana będzie w ramach drugiego etapu rewitalizacji Starego Miasta. Zgodzie z planem, kładka ma być gotowa do 30 października tego roku.

W Łęcznej zbudują kładkę nad drogą prowadzącą nad jeziora. Poruszać się nią będą piesi i rowerzyści

(fot. UM Łęczna)

8 komentarzy

 1. tęczowy bojownik

  Stanowczo protestuje. To jest kolejny przykład na gnębienie nas pieszych i rowerzystów przez kierowców. Zmuszają nas do przechodzenia przez pasy. Przez kładki i przez przejścia podziemne. Ustawiają zakazy ruchu dla pieszych i rowerzystów. Jesteśmy ignorowani w debacie. Traktują nas jak śmieci. Domagam się bezwzględnego pierwszeństwa na jezdni. To zmotoryzowani mają się dostosować do nas a nie my do nich.

  • tęczowy bojownik

   A także edukacji seksualnej, darmowej komunikacji miejskiej i pozamiejskiej. Uchodźców i tęczy na każdym osiedlu.

   • Kładka musi być lepiej będziecie chodzili do kościoła i z kościoła, a nie jak bydło z tłumem na ulicę wchodzi.

  • I tej konkordat zerwać z Watykanem, to primo. A duo wprowadzić deklarację podatkową tak Jak u Naszych niemieckich sąsiadów. Chcesz oddać swoja kaskę na związki wyznaniowe lub nie chcesz tej kaski oddać. Wybór należy do Ciebie. Bo aktualnie Polska ma te homonto, znaczy konkordat, znaczy sie mam daleko w żyć ten wyznaniowy kraj..

  • jesteś tak durny, że miary nie ma na ciebie.

 2. a co z rowerzystami jadącymi nad Sumin ?