W kontrolowanym audi licznik cofnięty był o 46 tys. km. Kierująca nie posiadała uprawnień

Wczoraj policjanci z Chełma ujawnili, podczas kontroli audi, że licznik w pojeździe został cofnięty o 46 tys. km. Kierująca samochodem kobieta miała zatrzymane prawo jazdy.

W poniedziałek wieczorem chełmscy policjanci zatrzymali w miejscowości Buśno do kontroli pojazd marki Audi. Kierująca samochodem kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość.

W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że mieszkanka powiatu hrubieszowskiego ma zatrzymane prawo jazdy, zaś licznik użytkowanego przez nią samochodu wskazuje zmniejszony przebieg o 46 tys. km w stosunku do lutego 2019 roku.

Mundurowi, w związku z popełnionym wykroczeniem, przeciwko kobiecie skierują wniosek o ukaranie do sądu. W sprawie wskazań licznika samochodu wszczęte zostało postępowanie, które wyjaśni, czy doszło do zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

Zobacz również

25 komentarzy

 1. I bardzo dobrze….gonić oszustów i nie mających uprawnień i puścić ją z torbami…!!

  • Oraz tych popełniających wykroczenia. Wykroczenia takie jak choćby bohaterka artykułu. Gonić ludzi nie potrafiących jeździć prawidłowo i puszczać ich z torbami!

 2. przecież każdy może sobie cofnąć licznik, choćby dla własnej satysfakcji, że ma mniej zużyte auto 🙂
  przestępstwem jest tylko zatajenie tego faktu przy odsprzedaży.

 3. A co nie mogę sobie przebiegu cofnąć? Jeśli bym sprzedał komuś auto z cofniętym przebiegiem to dopiero paragraf.

  • Tu nie chodzi o niczyją satysfakcję.Tu chodzi że się zataja realne zużycie pojazdu. A za 7 latek do sprzedaży>Panie do kościoła tylkom jeździł.

  • Cofnij i jedź na przegląd. To się dopiero zdziwisz.

  • Czy podrobione pieniądze albo dokumenty także możesz sobie posiadać? A materiały wybuchowe? Do chwili, kiedy ich nie użyjesz to chyba możesz?

   • Z tymi materiałami wybuchowymi to bym nie wysuwał tak daleko idącej teorii ( chyba że jest to cukier i saletra w oddzielnych pojemnikach 😉

  • tylko że jak sprzedaż z cofniętym to ten czyn przechodzi tak jak by na nowego właściciela, wiec dlatego nie możesz sobie cofać licznika nawet dla siebie i wbij sobie to mózgu, jak chcesz to cofaj sobie ale w rowerze

   • nie przechodzi na nowego właściciela po to na umowie kupna sprzedaży wpisuje się przebieg, date i godzine aby obie strony odpowiadały za siebie.

 4. Jakby miała cofnięty licznik na stan o parę km większy niż przy ostatnim przeglądzie to nic by jej za to nie zrobili. A tak dodatkowo za to zabuli.

 5. Zawsze fascynują mnie kierowcy, którzy jadą bez prawka, albo z innym paragrafem na karku i nie przestrzegają przepisów. Gdybym ja miał coś na sumieniu, to przynajmniej nie dawałbym powodów do zatrzymania przez policję.

 6. Dze Sika… Nie 46 000 km ale więcej. O 46 000 to jest mniej jak rok temu a auto jeszcze przecież jedzone, więc 10 000 – 20 000 więcej cofnęł Dze Sika… Potem płacz bo Sebek kupił 12 letni nie bity z real przebiegiem 149 900 km i łoooo panie, turbo padło, łooo głowica poszła i pisze to to, jakie to szajsy te ałta nie t9 co kiedyś… łooo pan9e kiedyś to milion przejezdzały a dziś 140 900 i głowica czy rozrząd… Panie jakby taka Dze Sika co rok nie cofała to jej upadłych też by milion pokazał 😉

 7. Bo teraz takie czasy nastały że jak ktoś robi rocznie 100tyś km., to przed przeglądem cofa o 90tyś km. I jest „git” bo Polak robi tylko 10tyś km rocznie. Słyszałem że głównie to praktykują właściciele busów tych z międzynarodowych przewozów 3letni bus zamiast 500tyś ma około 50tyś km. Polak potrafi

 8. ona pewnie tym ałdi jeździła tyłem i stąd się ten licznik wycofał i tak pj ma cofnięte bo pewnie myli tył pojazdu z przodem – typowe zachowanie kobiety z zyciowym bagazem ale ze tak jadac potrafi przekroczyc predkosc to juz jest wyczyn i chyle czola O_o

 9. Średnio samochód osobowy przejeżdża ok 20-25 tys km rocznie. Jeśli ma 10 lat to na liczniku powinno być minimum 200 tys km. Zdarzają się oczywiście wyjątki. No ale nasz głupi naród lubi być oszukiwany…

  • Jak wrzucisz tych co jeżdżą 5000km razem z tymi co robią ponad 50000km to tyle wychodzi, ale nie każdy jest przedstawicielem handlowym. Ja kiedyś np. robiłem ok 25000km rocznie a teraz mam pracę blisko domu i robię ok 10000km rocznie, z tym że mam dwa samochody i od kilku lat wychodzi na każdym po ok 5000km na rok.

 10. to karyna zaszalała

 11. WŁĄCZCIE MYŚLENIE!!!
  Ja kupiłem swoje pięcioletnie Ałdi z przebiegiem 321.000km (321 / 5 lat = 64.000km rocznie) prosto z Niemiec, od pierwszego właściciela.
  Ludzie czy Wy myślicie? że ktoś kupuje w Niemczech diesla żeby robić 10-15tys km rocznie?!?!? błagam Was, 30 tys to takie minimum, minimów.
  Ludzie są oszukiwani bo chcą być oszukani!!!
  Taki typowy nosacz: „szukam nowego auta! wchodzę na alledrogo. zaznaczam markę VW, model: passat, rocznik: > 2005, paliwo: diesel, przebieg < 200.000km, cena: <15.000zł "
  kruła ale igiełka…. patrzaj Grażyna !!!

  • Z czasem i u nas ludzie zmądrzeją, zobaczą że prawdziwe 400tys jest lepsze niż 200tys z komisu.

  • Lubelski Koziołek

   Są i takie które są jeżdżone dużo mniej, ale i kosztują odpowiednio więcej. Za takiego z małym przebiegiem nikt nie zapłaci więcej bo u nas wszystkie są niezajeżdżone, niebite, serwisowane i co najważniejsze tanie. -Jedyny taki-

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9646zł 0.41%
  • GBP 4.9941zł 0.05%
  • EUR 4.4745zł 0.02%
  • CHF 4.2099zł 0.04%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa morskiego otworzą wyjątkową wystawę
   W Lubartowie odbędzie się coroczne „Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek
   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka