Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Dzień Dziecka ruszają baseny zewnętrzne w Parku Avia w Świdniku

Sprzyjająca pogoda sprawia, że w tym sezonie o dwa tygodnie wcześniej niż rok temu, otwarte zostaną baseny zewnętrzne w Parku Avia. Korzystać z nich będzie można siedem dni w tygodniu.

W czwartek 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka, nastąpi uruchomienie basenów zewnętrznych w świdnickim Parku Avia. Podobnie jak w ubiegłym roku do dyspozycji mieszkańców miasta i nie tylko będą: basen rekreacyjny ze zjeżdżalniami, masażerami, siatką wspinaczkową, basen pływacki oraz brodzik dla dzieci z wodnym placem zabaw.

Baseny zewnętrzne będą czynne codziennie, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 9:00-20:00. Cały czas rosnące koszty utrzymania obiektu przełożyły się także na ceny biletów. Za całodniowy bilet normalny trzeba będzie zapłacić 30 zł (24 zł w ubiegłym roku), oraz 24 zł za bilet ulgowy (18 zł). Nie zmieni się za to opłata za wstęp dzieci w wieku od 3 do 10 lat i wyniesie ona 12 zł. Tańsze wejście będzie po godzinie 16:00. Bilety będą kosztowały odpowiednio: 24 zł, 18 zł i 10 zł.

– Serdecznie zapraszamy do korzystania również z części parkowej, w której znajduje się tężnia solankowa, ścianka boulderingowa czy park linowy. Jeżeli chodzi o tą ostatnią atrakcję, w czerwcu będzie ona czynna tylko w weekendy, jednak wraz z rozpoczęciem wakacji już codziennie – wyjaśnia Agnieszka Nowak-Szpura z Miejskiego Klubu Sportowego Avia Świdnik, zarządcy Parku Avia.

Dla osób, które zainteresowane są skorzystaniem z wszystkich atrakcji kompleksu, dostępne są bilety Open, które obejmują wstęp na baseny wewnętrzne, zewnętrzne oraz do strefy relaksu czyli saunarium. Całodniowy normalny kosztuje 80 zł a ulgowy 60 zł

Park Avia to największy kompleks sportowo-rekreacyjny w Świdniku, składający się z części wewnętrznej i zewnętrznej. W budynku znajduje się 25-metrowy basen oraz część rekreacyjna, na którą składa się mniejsza niecka do nauki pływania, dwie wanny jacuzzi oraz sauny sucha i mokra. Na zewnątrz obiektu znajdują się dwa kolejne baseny, wodny plac zabaw i zjeżdżalnia, a także ogólnodostępne boiska.

(fot. Park Avia/nadesłane)

12 komentarzy

 1. Fajowo 🙂

 2. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Co do cen to tak se pomyślałem (a to każdemu sie może zdarzyć), że jakbym tak chciał codziennie się tam znaleźć, to sam, solo, wydałbym emeryturę na bilety wstępu i na tyle by jej wystarczyło.
  Może bym trochę schudł…
  Zastanawiam się ilu rodziców i ile razy w miesiącu będzie stać, żeby tak po katolicku, całą rodziną tam pójść.

 3. NIE UWAZACIE ZE JESLI KTOS W MOMENCIE HORRENDALNYCH PODWYZEK WMAWIA OBYWATELOM ZE INFLACJA WYNOSI 15% A SAM PODNOSI CENY O 33% TO WAM TROCHĘ D.MA? XDDD ZDECYDUJMY SIĘ CZY INFLACJĘ MAMY 15% CZY 33% XDD

 4. Takie po polsku wysokie ceny pewnie wyśrubowano z założeniem, że w sezonie obiekt ma przynieść co najmniej „bańkę” zysku na czysto i właściciele za cholerę nie pomyślą, że mogliby zarobić o połowę niej.
  Pamiętajcie, że często tak bywa, że ten kto chce za dużo nie dostaje nic.

 5. Trzeźwiej myślący

  Ludzie !!! Zapewniam Was, że bez owych oferowanych Wam cudeniek można żyć. Na prawdę !!!
  Niech się udławią tymi cenami.

 6. Kilka lat temu był taki przypadek, że wnuczek udusił swoją babkę, bo mu nie chciała dać 60 złotych na dyskotekę, motywując to tym, że listonosz jej jeszcze emerytury nie przyniósł.
  Ciekawe czy znajdą się takie „pociechy” co za odmowę kasy na bilet na baseny, ukatrupią rodziców, dziadków…

 7. Jasio z zerówki

  Co tu rozpamiętywać ceny na baseny, jak na deptaku w Mieście Inspiracji za galke byle jakich lodów trzeba wysupłac 5-7 złotych.
  Tak sie, qu***a, cenami „zainspirowali”.

 8. Fajnie się czyta komentarze dziadów. PIS wam nie dał odpowiednio dużo?
  Często bieda finansowa łączy się z umysłową.
  Za darmo DEJ!

 9. Te Koniuszy, a ile razy na miesiąc jesteś w stanie zabrać swoją 4-5 osobową rodzinę na ten wymarzony wprost basen?
  Czy czekasz na plus 800 ?