690 680 960

W Dzień Dziecka policjanci chcieli pokazać uczniom swoją pracę. Takiego wyniku kontroli nikt się nie spodziewał

Miała być prezentacja wykorzystywanego sprzętu oraz wspólna kontrola kilku kierowców. W trakcie pokazu wpadło jednak dwóch nietrzeźwych kierowców.

Z okazji Dnia Dziecka większość szkół z naszego regionu zorganizowało dla swoich uczniów różnego rodzaju atrakcje. Były wyjścia do kina, wspólne zabawy i pikniki, zapraszano też służby mundurowe. Pokazy z udziałem strażaków czy policjantów, zawsze bowiem cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych.

Podobnie było w szkole w Małochwieju Dużym w powiecie krasnostawskim. Podstawówkę odwiedzili policjanci, którzy postanowili pokazać dzieciom, jak „od kuchni” wygląda służba na drogach. Na początku była prezentacja sprzętu używanego na co dzień przez funkcjonariuszy drogówki. Każdy mógł też zasiąść za kierownicą radiowozu.

Podczas kolejnego etapu wydarzenia funkcjonariusze zabrali uczniów na przebiegającą przed szkołą drogę, aby zobaczyli, jak wyglądają kontrole kierowców. Sprawdzano też ich prędkość. W ten sposób wpadł 19-letni mieszkaniec gminy Kraśniczyn, który poruszał się seatem o 29 km/h za szybko. Na dodatek badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna prowadził auto mając ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Kiedy policjanci zakończyli czynności z kierowcą seata, zatrzymali do kontroli volkswagena. W tym przypadku również kierowca był nietrzeźwy. 66-letni mieszkaniec Krasnegostawu miał bowiem prawie pół promila alkoholu w organizmie. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy. Dali też przykład dzieciom, jak nie należy postępować.

(fot. policja)

23 komentarze

  1. Mogli jeszcze pokazać jak łapią kryminalistów na wylocie na Zamość obok znaku koniec zabudowanego oraz dać przeszkolenie dzieciom jak bardzo jest niebezpieczna jazda bez świateł w dzień. Wczoraj stali obok mojej posesji i zatrzymywali w południe za brak świateł. Musiałem pogonić bo tamowali wjazd o wyjazd z firmy wielcy bohaterowie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej
Międzysołecki Festyn Dożynkowy w Żdanowie
„Weekend z historią” – warsztaty historyczno-kulturowe
Wyścig „na byle czym” i wiele więcej, czyli niedziela nad zalewem
Dożynki gminy Tomaszów Lubelski. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shantel