Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

W dwa dni posadzili 10 tys. dębów. Akcja leśników przyciągnęła kilkaset osób (zdjęcia)

Tegoroczna akcja lubartowskich leśników „Posadź Swoje Drzewo” przyciągnęła kilkuset miłośników przyrody. W dwa dni posadzili oni 10 tys. dębów.

W miniony weekend Nadleśnictwo Lubartów, wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie, po raz kolejny zorganizowało akcję „Posadź swoje drzewo”. Każdy chętny mógł własnoręcznie posadzić sadzonkę pod czujnym okiem pracowników nadleśnictwa. W piątek drzewa sadzili uczniowie ze szkół w całym regionie. Leśnicy przygotowali dla nich wiele niespodzianek, było ognisko z pieczeniem kiełbasek, zwiedzanie szkółki leśnej „Stróżek” oraz konkursy.

Kolejny dzień należał już do mieszkańców. Akcja leśników przyciągnęła całe rodziny. Obecni na miejscu pracownicy nadleśnictwa każdemu służyli pomocą, udzielali fachowych porad i ciekawie opowiadali na temat swojej pracy. Po wspólnym sadzeniu drzew, można było zwiedzać szkółkę leśną i dowiedzieć się ciekawostek na temat jej funkcjonowania. Nie zabrakło też wspólnej biesiady przy ognisku.

Jak tłumaczą leśnicy, po raz kolejny okazało się, że akcja „Posadź Swoje Drzewo” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tegorocznej, szóstej już edycji, wzięło udział ponad 600 osób. W dwa dni posadzonych zostało 10 tys. dębów. Kolejne wspólne sadzenie drzew w Nadleśnictwie Lubartów za rok.

(fot. Nadleśnictwo Lubartów)

3 komentarze

  1. Jerzy Gondol Znadwisły

    U nas w Polsce taka akcja zadrzewiania to wielkie „halo”, a „u mnie” na Alasce jak mi się zachciało budować drewniany dom i z własnego świerkowego lasu potrzebowałem wyciąć ok. 80 drzew, z biura szeryfa otzrymałem pisemne zobowiazanie, że za kazde wyciete drzewo muszę na nieuzytkach na moim terenie posadzić dokładnie 240 drzew. Odwołania nie ma – muszę.
    Jak tylko w maju ziemia troche rozmarznie.

  2. Darmowa siła robocza.