W długi weekend ciepło, ale burzowo

W środę do Polski zacznie napływać powietrze znad wschodniej Europy charakteryzujące się dużą zawartością wilgoci. Nadchodzące dni będą ciepłe, jednak nie można wykluczyć lokalnych opadów deszczu i burz.

Długi weekend będzie ciepły, ale burzowy. Prognozuje się wystąpienie lokalnych opadów deszczu i gradu oraz gwałtownych zjawisk burzowych z silnymi porywami wiatru. Najgroźniejsze burze mogą przejść w południowej części regionu m.in w rejonie Roztocza i Ziemi Zamojskiej. Na pozostałym obszarze najprawdopodobniej też wystąpią burze, lecz nie powinny być one tak liczne.

Środa

W tym dniu temperatura wyniesie od 21 °C do 23 °C. Niewykluczone są burze, które mogą przybrać gwałtowniejszy przebieg w południowej części regionu.

Czwartek

W Boże Ciało temperatura wyniesie od 24 °C do 26 °C. Nie można wykluczyć zjawisk burzowych w zachodniej, centralnej i północnej części regionu. Lokalne omawiane burze mogą gwałtowne, ale zaczną zanikać wieczorem i wczesną nocą.

Piątek

W tym dniu temperatura wyniesie od 24 °C w Białej Podlaskiej, Zamościu i Włodawie oraz Łukowie do nawet 27-29 °C w Lublinie, Janowie Lubelskim oraz Puławach. Niewykluczone są lokalne burze.

Sobota

Prognozowana jest temperatura od 26 °C do 28 °C. W północno – wschodniej części regionu nie można wykluczyć słabych burz.

Niedziela

W ten dzień prognozowana jest temperatura na poziomie od 28 do 30 °C. We wschodniej części regionu nie można wykluczyć pojedynczych burz.

2016-05-25 15:13:56
(fot. lublin112.pl, prognoza opracowana przez serwis www.lubelscyfaniburz.pl)

2 komentarze

 1. Jasny Gwint !!!

  Nic dziwnego, że największe nasilenie burz dotknie Roztocze i Ziemię Zamojską, przecież mamy dłuuugi weekend i największe zgromadzenie grzeszników właśnie tam będzie.
  Tak wiec jak dobra Bozia w swojej bezmiernej łaskawości, zechce kogoś razić piorunem, właśnie tam może sobie najłatwiej obiekt wymiaru sprawiedliwości boskiej znaleźć.
  :mrgreen:

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online