W ciężarówce przewożącej bydło, kierowca miał zamontowany wyłącznik tachografu (zdjęcia)

Funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie w kontrolowanej ciężarówce ujawnili wyłącznik tachografu. To już kolejny taki przypadek.

W miniony piątek inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd ciężarowy należący do polskiego przedsiębiorcy wykonujący transport 35 krów z Danii do Rosji.

Funkcjonariusze podczas analizy danych zapisanych na tachografie ujawnili, że pojazd został wyposażony w nielegalny wyłącznik tachografu umożliwiający rejestrowanie okresu odpoczynku w czasie gdy ciężarówka była w ruchu.

Pojazd skierowano więc do uprawnionego warsztatu gdzie potwierdzono przypuszczenia kontrolujących, a następnie doprowadzono system tachografu cyfrowego do stanu zgodnego z obowiązującym prawem, by kierujący mógł kontynuować swą dalszą podróż.

Stwierdzone nieprawidłowości będą skutkować wszczęciem postępowania administracyjnego. W tym przypadku łączna kara pieniężna dla przedsiębiorcy może zbliżyć się do kary maksymalnej tj. 12.000 złotych.

(fot. WITD)

13 komentarzy

 1. Transport żywych zwierząt z Danii do Rosji też powinien być karalny. Chodzi mi o odległość i czas, przez który te bydło musi się męczyć.

 2. Przrciez one caly czaas jechaly.bo na wylaczniku.

 3. 12.000???
  Toż to i tak się opłaca. Kara umowna za spóźnienie jest droższa ???

 4. Aniołek Śmierci

  Morderca…

 5. Niestety jest to standard

 6. Takich z „wyłacznikami ” jezdzi setki jak nie tysiace …kara powinna być na tyle dotkliwa żeby odstraszała …w tym przypadku te 12 tys raczej nie odstraszy

  • I tu się zgodzę w kraju 50% jak nie więcej, firm ma wyłączniki i inne bajery, Tak jak miesiąc może lepiej Niemieckie BAG zatrzymało polskie auto z wyłącznikiem auto na serwis poszło aby usunąć wyłącznik, po naczepę przyjechało inne ciągnik z firmy i pech chciał w nim też to samo znaleźli ;D:P Firma z tych 12 tyś się odwoła wina kierowcy, on zapłaci do 5 tyś i wszyscy zadowoleni. I tak się to wszystko kręci.

 7. To bydło miało dodatkową przerwę w podróży

 8. Nie zapominajcie o historii. ruskie tak wywozili Polakow w bydlecych wagonach na Syberie. O glodzie i w zimnie. Nie zapominajcie!!!

 9. kara mniejsza niż dla tych z taxify… niezłe jaja…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”