Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

W ciągu minionych świąt nikt nie zginął na drogach regionu. Wpadło za to kilkudziesięciu nietrzeźwych kierowców

W trakcie weekendu świątecznego policjanci skupili się na zapewnieniu bezpieczeństwa osobom podróżującym do swoich bliskich. Mundurowi nie odnotowali w woj. lubelskim żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Doszło w sumie do 4 wypadków, w wyniku których odniosło obrażenia 5 osób. Mundurowi wyeliminowali z ruchu 63 nietrzeźwych kierujących.

W czasie minionego świątecznego weekendu lubelscy policjanci skupili się na zapewnieniu bezpieczeństwa osobom, które wyruszyły w podróż do swoich bliskich. Priorytetem mundurowych pracujących w tych dniach na drogach regionu było utrzymanie płynności ruchu oraz przeprowadzenie wzmożonych kontroli.

Dzięki zastosowaniu mierników prędkości oraz wideorejestratorów egzekwowano przestrzeganie limitów prędkości przez kierujących pojazdami, a także kontrolowano ich stan trzeźwości oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa, co więcej sprawdzano również prawidłowe przewożenie dzieci w pojazdach. W przypadku nieprawidłowego zachowania kierujących wobec pieszych, zwłaszcza na oznakowanych przejściach, funkcjonariusze natychmiast reagowali.

– Od piątku do poniedziałku na drogach naszego województwa doszło do 4 wypadków drogowych, w których 5 osób zostało rannych, tym samym nikt nie zginął na drogach Lubelszczyzny. Podczas kontroli drogowych wyeliminowaliśmy z ruchu 63 nietrzeźwych kierujących – podsumowuje nadkomisarz Andrzej Fijołek rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

(fot. Policja Lublin)

8 komentarzy

 1. Oczywiście Niezależny Związek Zawodowy Grabarzy RP

  W ciągu minionych świąt nikt nie zginął na drogach regionu – z racji wykonywanej profesji, jakoś trudno i sie z tego cieszyć.
  Pamiętajcie: grabarz to też człowiek

 2. Dziadek ze Slamsowa

  Wpadło za to kilkudziesięciu nietrzeźwych kierowców, prawdziwi Polacy.
  Rozumieją, że budżet RP dziurawy i trzeba go łatać.

 3. I to jest zasługa oczywiście policji…

 4. Czy wyeliminowali to się okaże. Pewne jest że skontrolowali , zatrzymali prawa jazdy itp formalności. Życie uczy że będą jeździć bez prawka i zakazem. Skutecznie eliminują tylko solidne drzewa.

 5. Dzięki temu jowi usp(wspak) co suszył na JPII na przeciw tego szwabskiego szitu kaldi na 30/h w piątek czy sobotę bo wuje robole nie zdjęli znaków a nic się nie działo na jezdni ani obok. Jakim trzeba być zje… aby to robić? Co to zmieniło w czym pomogło? Za to on powinien zostać wyszczekany z roboty na zbity pysk psi. jest tyle miejsc ważnych i niebezpiecznych …

 6. na ile kontroli??
  znowu spektakularna akcja pieslicji czy inaczej mówiąc Polucjantów, utrudnić życie tysiącom kierowców żeby złapać ilu pijanych?? 4 czy 5 ?? a reszta to pewnie kac z dnia poprzedniego z liczbą która za granicą by nawet mandatem się nie skończyła. ale to jest polska, tu obywatel jest do dojenia i pchania kasy na durne rozdawnictwo.