Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

W ciągu jednego dnia ośmiu kierowców straciło prawa jazdy na trzy miesiące

Tylko w ciągu pierwszego dnia maja, na drogach powiatu puławskiego, ośmiu kierowców straciło uprawnienia na trzy miesiące za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym. Policjanci nieustannie apelują do kierowców o rozwagę i zwracanie uwagi na oznakowania dotyczące ograniczeń prędkości.

Początek długiego weekendu pokazał, że niektórzy kierowcy lekceważą obowiązujące przepisy i znacznie przekraczają prędkość. 1 maja na drogach powiatu puławskiego mundurowi zatrzymali ośmiu kierowców, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością o ponad 50 kilometrów na godzinę większą niż dopuszczalna.

Wszyscy, którzy zostali zatrzymani do kontroli drogowej w związku z tak znacznym przekroczeniem prędkości stracili na trzy miesiące prawo jazdy oraz zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Jak podają statystyki, jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość kierujących pojazdami mechanicznymi. Z tego względu, policjanci ruchu drogowego zwracają szczególną uwagę na kierowców łamiących przepisy dotyczące ograniczeń prędkości.

(fot. Policja Puławy)

13 komentarzy

  1. Durny przepis z durnymi policjantami.
    Areszt, laweta i parking za czas aresztu.

  2. Sprzedam Wapno

    i tak będą jeździć ale bez kwitów 🙂

  3. rudyczarnyzyd

    mi moga naskoczyc tym niemieckim złomem