690 680 960

Pożar instalacji elektrycznej od uderzenia pioruna. Interweniowali strażacy

W ciągu minionej doby strażacy z powiatu hrubieszowskiego w związku z silnymi wiatrami interweniowali sześć razy. W jednym z przypadków doszło do pożaru instalacji elektrycznej od uderzenia pioruna.

Na terenie powiatu hrubieszowskiego minionej doby strażacy interweniowali sześć razy w związku z silnymi wiatrami. Zdarzenia dotyczyły czterech powalonych drzew na drogi powiatowe, przechylonego słupa telekomunikacyjnego wiszącego na drutach oraz pożaru instalacji elektrycznej.

Do tego ostatniego zdarzenia doszło w budynku mieszkalnym w miejscowości Jarosławiec. Od uderzenia pioruna zapaliła się tam instalacja elektryczna. Pożar udało się ugasić przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Działania strażaków polegały na przewietrzeniu budynku, a następnie sprawdzeniu przy użyciu kamery termowizyjnej pomieszczeń pod względem istniejących zarzewi ognia, których nie stwierdzono. W działaniach udział brały 3 zastępy straży pożarnej, w tym 16 strażaków. Straty oszacowano na 1 tys. zł.

(fot. pixabay.com)

Jeden komentarz

  1. Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

    „Od uderzenia pioruna zapaliła się tam instalacja elektryczna” – widocznie, podobnież dobra Bozia, nie trafiła kogo trzeba 😆

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas