W Chełmie pożar opanuje urząd, w Zamościu więzienny bunt

Dzisiaj służby ratunkowe z Zamościa oraz z Chełma przeprowadzą ćwiczenia. W Chełmie będzie to pożar, w Zamościu bunt w więzieniu.

W Chełmie o godz. 14.00 nastąpi zagrożenie pożarowe w kompleksie budynków Urzędu Miasta przy ul. Lubelskiej 63, 65. Służby ratunkowe przeprowadzą akcję ratowniczo – gaśniczą spowodowaną zagrożeniem pożarowym. Nastąpi ewakuacja wszystkich osób, zarówno interesantów jak i pracowników przebywających w urzędzie. Celem ćwiczeń będzie przede wszystkim sprawdzenie systemu przepływu informacji i poprawności przyjętych procedur postępowania na wypadek zagrożenia, sprawdzenie w praktyce organizacji realizacji procesu ewakuacji osób z obiektu użyteczności publicznej oraz doskonalenie współdziałania Prezydenta Miasta i pracowników ze służbami, inspekcjami i strażami przy likwidacji zagrożenia.

Natomiast w godzinach 8-15 w Zamościu w tamtejszym Zakładzie Karnym dojdzie do buntu osadzonych tam skazanych, którzy podejmą próbę ucieczki. Zadaniem pracowników Służby Więziennej będzie zatrzymanie uciekinierów oraz uspokojenie buntowników. Jednak jak się okaże, nie będzie to koniec problemów, w więzieniu dojdzie również do zamachu bombowego a następnie pożaru. Do akcji zostaną zaangażowane służby ratunkowe takie jak pogotowie, straż pożarna, policja i straż miejska. Celem ćwiczeń będzie sprawdzenie umiejętności, procedur postępowania a także współdziałania pracowników Zakładu Karnego ze służbami ratunkowymi.

Zarówno w okolicach Zakładu Karnego w Zamościu, jak i Urzędu Miasta w Chełmie w trakcie prowadzonych ćwiczeń mogą występować utrudnienia w ruchu. Również interesanci jak i odwiedzający będą musieli przełożyć swoją wizytę na inny termin.

(fot. lublin112)
2013-10-17 23:32:53

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika