690 680 960

W centrum Zamościa zaatakowany został kolejny 16-latek. Był kopany na przystanku autobusowym (wideo)

Czytelnicy zaalarmowali nas o kolejnej, brutalnej napaści na nastolatka w Zamościu. Również miało to miejsce w centrum miasta, podobnie jak poprzednim razem, nikt nie zareagował. Napastnik został już zatrzymany.

Niedawno całą Polskę obiegła sprawa skatowania 16-letniego Eryka. To bulwersujące zdarzenie miało miejsce w centrum Zamościa, gdzie w środku dnia chłopak był bity i kopany przez trzech napastników. Tymczasem w tej samej okolicy, tym razem na przystanku autobusowym przy ul. Peowiaków, zaatakowany został kolejny nastolatek.

O sprawie poinformował radny Rady Miejskiej w Zamościu Rafał Zwolak. Do wsiadającego do autobusu chłopaka podszedł agresywny młody człowiek, zaczął go szarpać, uderzać i kopać. Podobnie jak w poprzednim przypadku, nikt ze świadków nie zareagował. Świadkowie nie zrobili kompletnie nic, aby pomóc napadniętemu. Każdy przyglądał się na rozwój wydarzeń, niektórzy nagrywali zdarzenie.

W obronie napadniętego stanął jedynie inny nastolatek, który również czekał na autobus. Jednak za to, że próbował pomóc, agresja została skierowana wobec niego. Mało tego, jak wskazuje Rafał Zwolak, agresor miał nasłać na niego kolegów, którzy później czekali pod szkołą, do której uczęszcza nastolatek, aby „wymierzyć mu sprawiedliwość”. Od pobicia uchroniła go interwencja nauczycieli.

🔴Nagranie zobaczycie tutaj

Opublikowane w sieci nagranie z tego zdarzenia wywołało bardzo duże wzburzenie wśród mieszkańców. Jak tłumaczą, niewiele brakowało, a doszłoby do kolejnej tragedii. O wszystkim powiadomiona została policja. Funkcjonariusze we wtorek zatrzymali 21-latka z powiatu zamojskiego, który jest podejrzany o ten czyn. Jego ofiarą był 16-latek.

Jak się okazało, to nie pierwsza tego typu napaść na koncie zatrzymanego. Nosi on pseudonim „Czeczen” i był poszukiwany przez sąd za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, jakich dopuścił się wcześniej wobec innych osób.

Sprawą zajęła się prokuratura. Tym razem 21-latkowi przedstawiono trzy zarzuty: naruszenia nietykalności cielesnej, kierowania gróźb karalnych oraz dokonania szczególnie zuchwałej kradzieży. Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, został on osadzony w tymczasowym areszcie.

(wideo – Rafał Zwolak Facebook)

92 komentarze

 1. Jakiej narodowości byli napastnicy?

 2. Czy napastnicy byli obcokrajowcami?

 3. I dalej krótkowzroczność redakcji 112 ,gdy piszecie o znieczulicy,bo to łatwo zacząć się bić z takim gnojem,tylko po sądach później trzeba się włóczyć,a jak by tak w trakcie szarpaniny z tym czeczenem wpadli byśmy na matkę,która by tamtędy z małym dzieckiem przechodziła ,to tylko policjant ma prawo reagować i przymus,a ja jak bym tam był i przywalił temu czeczenów i spowodował uszczerbek na jego zdrowiu,to już od razu dostaję zarzuty

  • wiesz ze wystarczy we trzech takiego zlapac i czekac na psy? nie trzeba bic. Ale co ja wiem, lepiej zeby komus stala sie krzywda xD to jest myslenie polaczkow dlatego tu nigdy nie bedzie dobrze.

 4. Redakcjo brońcie się przed krótkowzrocznością

 5. Ten cały konkubent matki zamordowanego chłopaka to też niezłe ziółko, było o nim głosno w 2018, jest z nim nagrany cału program UWAGA, jak ktoś jest ciekawe można obejrzeć w necie.
  Wczoraj zresztą razem z tym radnym brali udział w programie w Polsacie, gdzie wyszła ze strony konkubenta kłutnia o własnie ten film, że to on go pierwszy opublikował. Pomijając fakt, że w pierwszej kolejności ten materiał powinien wylądowac na policji i to, że ani jeden, ani drugi go nie nagrał, a jedynie dostali od kogoś, kto nie chciał sie ujawniać, to konkubent znowu mitomani, widać po datach, że sam publikował ten film 9 marca, a radny 1 marca.
  Dobrze, że zamykają patusów, ale lincz na ich rodzinach, nachodzenie i nekanie, grożenie im, to już chyba drobna przesada, a ten człowiek już jeden wyrok za to dostał.

Kursy walut

 • USD 4.3742zł 1.7%
 • GBP 5.3417zł 0.85%
 • EUR 4.6911zł 0.2%
 • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas