690 680 960

W całym regionie pada. Sytuacja na drogach zaczyna się pogarszać

Na razie warunki do jazdy na drogach Lubelszczyzny są dobre, jednak w niektórych miejscach jezdnie zaczynają stawać się białe. Dlatego też warto dostosować prędkość i zachować szczególną ostrożność.

Praktycznie nad całą południową i południowo-wschodnią częścią kraju występują opady śniegu. Na razie są one niewielkie, jak jednak ostrzegają meteorolodzy, w godzinach nocnych będą się nasilały przez co warunki do jazdy ulegną znacznemu pogorszeniu. Na razie jednak sytuacja jest dobra, choć jak wskazują drogowcy, zmienia się ona z każdą godziną.

W przypadku dróg krajowych, obecnie kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na trasach S19 od Kraśnika w kierunku Rzeszowa, DK 17 na odcinku Krasnystaw – Zamość- Tomaszów Lubelski- granica państwa odraz DK74 Frampol – Szczebrzeszyn.

Jeżeli chodzi o drogi wojewódzkie to ze względu na opady śniegu błoto pośniegowe występuje na: trasach Nr 816 Okopy Nowe – Dorohusk – Zosin, 835 Huta Turobińska – granica województwa, 844 Białopole – granica województwa, 846 Wólka Kraśniczyńska – Teratyn, 850 Alojzów – Tyszowce – Tomaszów Lubelski, 852 Witków – Rachanie, 858 Biłgoraj – Panasówka, 863 Zamch – Tarnogród – Naklik, 867 Hrebenne – Lubaczów i 877 Naklik – Leżajsk.

Głównie są to trasy w okolicach Biłgoraja, Hrubieszowa, Tarnogrodu, Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne) 

7 komentarzy

 1. Sytuacja na drogach zaczyna się pogarszać. Jak wy biedule będziecie jeździć po 8-10 milimetrowym śniegu ?
  Istny Armagedon !!!

 2. Na ekspresówce lublin krasnik masakra, 10cm błota pośniegowego, jak można zapuścić tak drogi które powinny być odśnieżone w pierwszej kolejności, już nie wspomnę co się dzieje na drogach niższej kategorii, wstyd.. ale jak zwykle powiedzą ze robili co mogli…

  • Jak co zrobili. Na portalu np. Łęczyńskim jasno napisali kasa się skończyła dla tego przyznaliśmy nagrody temu i tamtemu.

  • Jaki patron taka droga. Pisowska droga więc tak ma być. Jak napada więcej to zawierzą ją żonie Józefa i śnieg się roztopi.

 3. A służby drogowe gdzie wolne maja mieli byc przygotowani tak mówili w lipcu jak zimy nie bylo eh takie jaja to tylko w polsce co rok to samo 2 tygodnie zimy a tu taki paraliż

 4. jest dopiero 21.01.2023 i szkoda, że dopiero teraz trochę białego puchu. Nadal na plusie temperatura więc pewnie długo nie będzie

 5. O jejku 5cm śniegu i już tępaki nie potrafią jeździć.

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.4012zł 0.87%
 • GBP 5.3195zł 0.02%
 • EUR 4.6147zł 0.12%
 • CHF 4.7848zł -0.04%

Polub nas