Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Bogdance nowe rekordy postępu i wydobycia

Najnowocześniejsza i najbardziej efektywna kopalnia węgla kamiennego w Polsce, będąca częścią Grupy Enea, jednego z liderów polskiego rynku energetycznego, pobiła w lipcu br. kolejne rekordy w polu Stefanów – dotyczą one postępu miesięcznego ściany eksploatowanej techniką strugową oraz wydobycia dobowego z jednej ściany.

Operujący w polu Stefanów oddział G-4 wykonał w tym okresie postęp miesięczny ściany techniką strugową w wysokości 432 mb, pobijając tym samym poprzedni miesięczny rekord ustanowiony w oddziale G-1 w styczniu 2012 roku, który wynosił 413 mb. Jednocześnie w dniu 31 lipca br., padł również rekord wydobycia dobowego z jednej ściany – wyniosło ono 25 413 ton urobku (poprzedni rekord w oddziale G-1 z dnia 16 lutego 2012 roku wyniósł 24 934 ton) – informuje w komunikacie prasowym LW Bogdanka S.A.

– Jesteśmy najnowocześniejszą i najbardziej efektywną kopalnią węgla kamiennego w Polsce, ale stale pracujemy nad poprawą procesów operacyjnych. Ustanowienie nowych rekordów było możliwe przede wszystkim dzięki doświadczeniu, determinacji i zaangażowaniu załogi tworzącej odział G-4. To doświadczony zespół, wyspecjalizowany w eksploatacji niskich pokładów przy pomocy kompleksu strugowego, który ma na swoim koncie eksploatacje kilku ścian w polu VII i VIII w Stefanowie – powiedział Artur Wasil, Prezes Zarządu LW Bogdanka S.A.

Bogdanka notuje wiele rekordów efektywności. W styczniu br. pobiła miesięczny rekord wydobycia – górnicy z Bogdanki wydobyli w tym okresie 903,5 tys. ton węgla handlowego, tym samym poprawiając poprzedni rekord wydobycia, osiągnięty w grudniu 2014 r.

W Bogdance nowe rekordy postępu i wydobycia

(fot. LW Bogdanka)

14 komentarzy

 1. A zdały węgla leżą na zwałach i chałdach….!!Ale wydobyli hehe

 2. Będzie czym truć…

 3. Brawo na pewno zarząd i nadsztygarzy przyzna sobie za to jakąś premię a dla czarnych roboli jak zwykle zabraknie

  • Rolnik z dofinasowaniem

   Ponoc ze spolek zarabiają niecale 2tysie

  • Koledzy górnicy z oddziału G4 nie dostali do dziś ani złotówki nawet podobno kierownik nie raczył im podziękować to pewne i formacje jeśli tak się szanuję tam pracowników to mamy niewolnictwo 21 wieku smutne i przykre

 4. Pytanie do zorientowanych. Jak daleko sięgają korytarze kopalni w Bogdance, jaka może być ich długość? Pod jakimi miejscowościami mogą być korytarze?

  • Górnik z bogdanki

   Łączna długość korytarzy to około 180km, a pod większe miejscowości nie sięgają, więc możesz spać spokojnie 😉
   A propo rekodru, kasę zapewne dostanie kierownik, zastępca kierownika i opiekun oddziału. Ewentualnie przodowi ściany z poszczególnych zmian. reszta może zapomnieć o jakichkolwiek pieniądzach. To nic że łamany był czas pracy, wynikający z warunków klimatycznych. Ważne że zwykły ryl robił swoje i umożliwił pobicie rekordu 😉

 5. Człowiek z Żelaza

  Czyn jak za dawnych dobrych czasów.
  Ciekawe kiedy wypracuję 500% normy.

 6. Eeee. No to medale z kartofla się nalerzą… I lewą stroną na wyjazd…. Kurła janusze wydobycia… Doswiadczeni pracownicy hehehehe a sztygary cisną fizolami i obiecują i tak wygląda ich doświadczenie…

 7. ku chwale najwyższej i najjaśniejszej, jedynej Naszej Rządzącej Partii Wspaniałej !!!!!

 8. Determinacja to była rZeby znowu nie zarobić poniżej 4000tys heheheheh

Z kraju